Jak zerwać z kochankiem, którego się nie kocha?

Jak zerwać z kochankiem, którego się nie kocha? Jak zerwać z kochankiem, którego się nie kocha? - fot. freepik.com

Zerwania nigdy nie są przyjemne i to chyba dla obydwu stron. Jak zerwać z kochankiem, którego się nie kocha, by zminimalizować ból?

Teoretycznie to panowie są bardziej skłonni do wchodzenia w relacje bez zobowiązań. Zdarza się jednak, że coś, co miało być zwykłym romansem, dla mężczyzny z różnych powodów z czasem staje się coraz ważniejsze. Tymczasem kobieta nadal traktuje to tylko jako nieistotną przygodę. Innym razem oboje wchodzą w romans bez oczekiwań, ale kobieta po jakimś czasie już wie, że nie o to chodziło. Rozstanie się może być wówczas trudne.

Jak zerwa z kochankiem? - fot. freepik.com

​Taktowne i zdecydowane zerwanie z kochankiem

Mówi się, że idąc z kimś do łóżka, bierzemy niejako odpowiedzialność za tą osobę. Z drugiej strony sypianie razem to jeszcze nie związek, więc wciąż trzeba myśleć przede wszystkim o swoim szczęściu. Jeśli kochanek przestaje cieszyć, a spotkania stają się nudnym obowiązkiem, można zdecydować się na jedną z dwóch metod.

Pierwsza: powiedzieć wprost, że to już koniec. Kochanek będzie cierpiał, ale nie będzie miał żadnych oczekiwań.

Druga metoda to stopniowe odsuwanie się i dawanie do zrozumienia, że nic z tego nie będzie. Nie odbieraj telefonów, jeśli nie chcesz i odpisuj bez entuzjazmu, ale nie zrywaj wprost. To zostawia furtkę, która może się przydać, jeśli to były kochanek straci zainteresowanie i wyda się tym samym niezwykle pociągający. To rozwiązanie z jednej strony delikatne, z drugiej okrutne. W najlepszym razie można liczyć, że partner zrozumie sytuacje i wycofa się ze związku.

 

Komentarze