Jak wygląda komisja wojskowa dla kobiet?

Jak wygląda komisja wojskowa dla kobiet? Jak wygląda komisja wojskowa dla kobiet? - fot. freepik.com

Komisja wojskowa dotyczy nie tylko mężczyzn. Są sytuacje w których na komisję wojskową stawiają się również kobiety. Jak to wygląda? W jakich sytuacjach ma to miejsce? Dowiecie się tego w tym artykule.

Kiedy kobiety są wzywane na komisję wojskową?

MSWiA informuje, iż komisja wojskowa dotyczy także kobiet posiadających potrzebne wojsku kwalifikacje. Warunek jest natomiast taki, że musiały uzyskać te kwalifikacje w danym roku.

Takimi kwalifikacjami mogą być kierunki medyczne, psychologiczne bądź weterynaryjne. Więc jeśli kobieta uzyska w danym roku tytuł lekarza medycyny, technika weterynarii może spodziewać się wezwania na komisję wojskową. Komisja wojskowa dotyczy zwykle uczniów szkół średnich oraz zawodowych uczęszczających do klas trzecich. Ponadto tych osób również, które studiują bądź uczą się na takich kierunkach jak medycyna, psychologia bądź pielęgniarstwo.

Czy kobiety stawiają się na komisję wojskową razem z mężczyznami?

Kobiety nie stawiają się na komisję wojskową razem z mężczyznami. Komisja dla kobiet jest przeprowadzana w innym terminie niż dla mężczyzn.

 

Jak wygląda komisja dla kobiet?

Lekarz z powiatowej komisji lekarskiej bada wzrok, wagę, ciśnienie oraz wzrost. Mogą paść pytania również odnośnie trybu życia, stosowanych używek, przebytych chorób bądź obecności tatuaży. Kandydatki mogą być także poproszone o rozebranie się do samej bielizny w celu zbadania wad postawy, deformacji ciała lub chorób skóry.

Gdzie sprawdzić termin WKU?

W tym celu trzeba odnaleźć swoją WKU. O konieczności zgłoszenia się do WKU dana osoba zostanie poinformowana listem. Wezwanie będzie zawierało miejsce, adres oraz czas w którym należy się zgłosić. Wszelkie niezbędne informacje będą zawarte w wezwaniu.

Komentarze