Jak przekonać faceta do dbania o siebie?

Jak przekonać faceta do dbania o siebie? Jak przekonać faceta do dbania o siebie?

Dbanie o siebie dla każdego z nas powinno być czymś naturalnym. Przecież każdy człowiek wie jak ważna jest codzienna higiena osobista, kąpiel, mycie zębów przynajmniej dwa razy dziennie, czesanie włosów, nawilżanie ciała czy wykonywanie innych podstawowych czynności. Okazuje się jednak, że niektórzy mężczyźni mogą mieć z tym naprawdę spory kłopot. Wydaje się bowiem zupełnie nie przeszkadzać im zapach potu czy brud pod paznokciami, dla nas kobiet jest to jednak naprawdę odrażające i odpychające! Co więc zrobić by przekonać faceta do dbania o siebie? Oto nasze wskazówki!

Często chwal jego zadbany wygląd

Jeżeli już zauważysz, że Twój mężczyzna ułożył fryzurę lub zrobił cokolwiek innego by wyglądać lepiej i schludniej, to koniecznie to doceń! Staraj się dostrzegać każdy jego ruch w kierunku dbania o siebie. Pamiętaj, że każda zmiana wymaga czasu, nie możesz od razu żądać cudów, lepiej skup się na docenianiu małych rzeczy w ten sposób zmotywujesz go do kolejnych kroków w kwestii dbałości o wygląd i higienę!

Jak go przekonać do dbania o siebie? - fot. freepik.com

 

Stosuj porównania

Jeżeli Twój facet kompletnie o siebie nie dba możesz spróbować zastosować tzw. porównania do innych osób. Mogą one tyczyć się mężczyzny zadbanego, przystojnego i eleganckiego lub jego całkowitego przeciwieństwa, czyli mężczyzny kompletnie zaniedbanego, odstraszającego. Oba te porównania stosuje się w celach motywacyjnych, to które z nich będzie najodpowiedniejsze w przypadku twojego partnera musisz ocenić sama. Jedno jest pewne – właściwie dobrane porównanie działa prawdziwe cuda motywacyjne! 

Wyposaż go w zestaw kosmetyków

Czasami najbardziej skuteczną metodą motywacyjną okazuje się po prostu zakup całego zestawu kosmetyków pielęgnacyjnych dla mężczyzn. Jeżeli Twój facet ma problem: z suchą skórą – kup mu krem, z nieprzyjemnym zapachem – kup mu dezodorant, z siwymi włosami – kup mu odpowiedni szampon itp. Metoda ta jest naprawdę banalnie prosta, wyposaż swojego mężczyznę we wszystkie te kosmetyki, które pomogłyby skorygować powstałe zaniedbania w jego wyglądzie.

Komentarze