Czy w listopadzie rosną grzyby?

Czy w listopadzie rosną grzyby? Czy w listopadzie rosną grzyby? - fot. freepik.com

Okazuje się, że w tym roku pogoda zdecydowanie zwariowała bardziej, niż kiedykolwiek. W lasach znajduje się wiele więcej grzybów. Każdy grzybiarz w tym roku jest z pewnością dużo bardziej zapracowany. Miłość do lasu i wędrówek w poszukiwaniu grzybów jest w tym roku z pewnością dużo bardziej spełniona. Jakie grzyby rosną w listopadzie? Oto lista 4 najbardziej powszechnych, które z pewnością znajdziecie w tym roku w waszych lasach

Borowik królewski - Smaczny, grzyb jadalny, który znajduje się pod ścisłą ochroną z racji, że jego występowanie zarówno w Polsce jak i na świecie jest rzadkie.

Borowik szlachetny - Zazwyczaj nazywany jest prawdziwkiem, to też z pewnością jego bardziej popularna nazwa. Ten jeden z najbardziej popularnych i najczęściej lubianych jadalnych grzybów zazwyczaj po zebraniu zostaje zasuszona. Borowik szlachetny okazuje się świetną przyprawą dla wielu potraw.

Czy w listopadzie rosną grzyby? - fot. freepik.com


Borowik żonkilowy - Jeden z najbardziej rzadkich przedstawicieli borowików. Wyróżnia się przede wszystkim innym, orginalnym kolorem trzonu. Obecnie borowik żonkilowy traktowany jest w kategorii grzybów niejadalnych.

Borowik purpurowy - Grzyb ten zazwyczaj rośnie od lata do początku jesieni, nie później. Najczęściej możemy spotkać go w lasach liściastych. Borowik purpurowy w porównaniu do innych grzybów lubi miejsca mniej nasłonecznione. Dlatego też najczęściej można spotkać go w lasach w których zacienienie jest dość małe.
 

Komentarze