Co kupić na parapetówkę dla małżeństwa?

Co kupić na parapetówkę dla małżeństwa? Co kupić na parapetówkę dla małżeństwa?

Kwiaty i alkohol to oczywiste, ale nietrwałe prezenty. Co kupić na parapetówkę dla małżeństwa, by prezent im się przydał i sprawiał radość?

Młode małżeństwo, które wprowadza się do nowego lokum, może mieć już wszystkie meble. Bywa też tak, że dostaje klucze do mieszkania z pustymi ścianami. To też ma znaczenie przy dobieraniu prezentu na parapetówkę.

Na początek trzeba zaznaczyć jedno: podarki dla młodej pary powinny być dobrej jakości. Niezależnie, czy będzie to półka, czy świeczka, nikt nie chce w domu kolejnej byle-jakiej rzeczy. Dlatego zawsze lepiej kupić prostszą rzecz, ale z wyższej półki, niż poważniejszy sprzęt, ale najtańszy z możliwych, zawodny i mało elegancki. A co kupić?

Piękne dekoracje do nowego mieszkania

Jak już było powiedziane, banalne czy kiczowate dekoracje nie sprawdzą się w roli prezentów. Każdy jednak ucieszy się z:

  • pięknych, dobrej jakości świec zapachowych – takich za nawet ponad sto złotych, jakich nie kupuje się zwykle samemu sobie. Nowożeńcy przy każdym wieczorze przy aromatycznej świecy wspomną szczodrość tego, kto ich tak obdarował.
  • Łatwych w uprawie roślin – w nowym mieszkaniu nie ma zwykle żadnych kwiatów. Okazałe, trudne w uprawie rośliny to tylko kłopot. Jednak już oryginalna, blaszana czy gliniana donica z zestawem cebulek kwiatowych to świetny prezent. Donica przyda się w kolejnych latach, a cebulki wystarczy umieścić względnie blisko źródła światła i od czasu do czasu podlewać, by po paru tygodniach zobaczyć piękne hiacynty czy irysy.
  • Pięknego koca – im staranniej wykonany, tym lepiej. Można też zamówić coś z rękodzieła u lokalnego rzemieślnika lub koc z dedykacją.

Poza dekoracjami można też zdecydować się na coś praktycznego.

Praktyczne prezenty na parapetówkę dla pary

Może się zdarzyć, że podczas parapetówki para otrzyma wszystkie potrzebne sprzęty kuchenne i domowe. Może też być tak, że dostanie kilka mikserów i dwa czajniki elektryczne. Jeśli parapetówka odbywa się w gronie bliskich znajomych, warto w kilka osób złożyć się na coś, co rzeczywiście przyda się młodej parze. Można ich o to wcześniej podpytać lub po prostu dowiedzieć się, czego nie mają, a chcieliby. Droższy ekspres do kawy czy dobry odkurzacz, który łatwo się przenosi i świetnie wygląda, to wspaniałe prezenty, a w kilkanaście osób łatwo można się na nie złożyć.

Komentarze