Brak poczucia akceptacji w związku – przyczyny

Brak poczucia akceptacji w związku – przyczyny Brak poczucia akceptacji w związku – przyczyny

Brak poczucia akceptacji w związku to problem z którym boryka się coraz więcej par. Prawda jest taka, że aktualnie świat pędzi. Ludzie ciągle się śpieszą, za czymś gonią, dążą do celu, skupiają wyłącznie na swoich (ponad podstawowych) potrzebach. Niestety obecne czasy są czasami pokolenia egoistów, myślących wyłącznie o swoim szczęściu. Jakie są więc głębsze przyczyny braku akceptacji w związku?

Różnica w światopoglądzie

Jedną z głównych przyczyn braku akceptacji w związku jest różnica światopoglądowa. Oznacz to, że coraz trudniej nam zaakceptować odmienne zdanie partnera i to, że jego ideologia życia na tym świecie diametralnie różni się od naszej. Takie różnice nie są czymś, co prowadziło by do rozłamu, wręcz przeciwnie, poprzez zaakceptowanie swoich przeciwieństw można stworzyć coś naprawdę niepowtarzalnego, innego, wyjątkowego i nad wyraz budującego i umacniającego relację dwojga osób, trzeba jednak chcieć!

fot. freepik.com

Brak wspólnych zainteresowań

Niekiedy za brakiem akceptacji stoi brak wspólnych zainteresowań. Jak można akceptować kogoś z kim tak naprawdę nie spędza się w ogóle czasu? Rano praca, potem szybki obiad i każde do swoich zainteresowań – tak wygląda rytm dnia większości z nas. Nie zastanawiamy się jednak, że brakuje nam czasu we dwoje a w wyniku tego rodzi się u przynajmniej jednej ze stron związku frustracja i niechęć z której to właśnie najczęściej powstaje brak akceptacji.

Całkiem odmienne ścieżki życiowe

Czasami czymś co różni najbardziej jest połączenie dwój różniących się od siebie właściwie wszystkim osób. Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają, jednak nie zawsze w tym stwierdzeniu odnajdziemy prawdę. Może być tak, że różnice między Wami są tak ogromne, iż akceptacja tej „inności” stanie się wręcz czymś niemożliwym.

Pieniądze

Pewnie zastanawiacie się jak pieniądze mogą wpłynąć na akceptację w związku? A no w bardzo prosty sposób. Ty zarabiasz mniej, Twój partner natomiast zarabia znacznie więcej i zajmuje lepsze, bardziej prestiżowe stanowisko. Pojawia się tu pierwszy konflikt, Ty nie jesteś w stanie pozwolić sobie na tak dostatnie życie jak Twój facet, on nie jest w stanie tego zrozumieć, wymaga od Ciebie więcej i więcej. I tak właśnie rodzi się brak akceptacji a mianowicie on nie akceptuje tego, że nie możesz pozwolić sobie chociażby na luksusową fanaberię a Ty nie potrafisz zaakceptować tego, że on pomimo tego że wiedzie mu się lepiej zamiast Cię wspierać to Cię dołuje i w ten oto sposób narodził się – brak akceptacji w związku.

fot. freepik.com

Komentarze