Najzdrowsze rośliny doniczkowe do domu - Najzdrowsze kwiaty do domu

Najzdrowsze rośliny doniczkowe do domu - Najzdrowsze kwiaty do domu Najzdrowsze rośliny doniczkowe do domu - Najzdrowsze kwiaty do domu

Zieleń w naszym mieszkaniu to podstawa. Zielone rośliny nie tylko odgrywają rolę ozdobną, ale również zdrowotną. Dzięki niektórym zielonym rośliną nasze samopoczucie jest dużo lepsze, a dotychczasowe problemy z oddychaniem znikają. Jeżeli dotychczas nie miałaś ich w swoim domu to koniecznie to zmień i zakup kilka zielonych przyjaciół. Jakie są najzdrowsze kwiaty do domu? Oto lista 4 z nich.

Zroślicha

Roślina ta jest najbardziej przydatna dla osób, którzy posiadają w domu dużo sprzętu elektronicznego. Amoniak, który jest wydzielany przez różnego rodzaju drukarki, niszczarki, kopiarki jest skutecznie przez nią niszczony. Uprawa tej niezwykle pożytecznej rośliny jest bardzo łatwa i nie ma specjalnych wymogów co do uprawy. Najbardziej lubi miejsca w których występuje dość duża ilość wilgoci. 

Najzdrowsze rośliny doniczkowe do domu - fot. freepik.com


Figowiec

Figowiec to roślina, która bardzo skutecznie radzi sobie z różnego rodzaju substancjami toksycznymi, które niestety coraz częściej zaczynają pojawiać sie w naszych pomieszczeniach. Najlepiej gdy jego uprawa znajduje się w miejscu jasnym, ponieważ słońce to jego priorytet podczas uprawy. Nie podlewaj go dużą ilością wody, a wręcz przeciwnie w chłodniejszych miesiącach ogranicz mu dostęp zupełnie. Miejsce dogodne dla Figowca to miejsce w którym substancji toksycznych jest najwięcej.

Najzdrowsze rośliny doniczkowe do domu - fot. freepik.com


Storczyk z gatunku Dendrobium

Kwiat posiada niesamowicie nawilżające właściwości. Jeżeli czujesz, że Twoje powietrze w sypialni nie jest wystarczające dotlenione to koniecznie zaopatrz się w ten rodzaj rośliny. Pielęgnacja Storczyka jednak nie należy do najłatwiejszych, ciągłe zraszanie wymaga sporej ilości czasu. Dzięki tej roślinie Twoje noce staną się dużo bardziej przyjemne.

Najzdrowsze kwiaty do domu - fot. freepik.com 


Paproć

Ta popularna roślina nie tylko idealnie prezentuje się w naszych salonach, ale także pełni funkcje oczyszczającą powietrze. Paproć sprawnie niweluje promieniowanie emitowane przez telewizor bądź komputer. Dlatego też najlepszym miejscem dla niej jest pokój w którym znajduje się sprzęt elektryczny.

Najzdrowsze rośliny doniczkowe do domu - fot. freepik.com 

 

Komentarze