Kot znaczy teren w domu co robić?

Kot znaczy teren w domu co robić? Kot znaczy teren w domu co robić?

Koty to niezwykle wyjątkowe stworzenia. Każdy właściciel z pewnością adoptując go musi być przygotowany zarówno na plus jak i na minusy wychowania. Niektóre zachowania kota mogą wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej zrównoważonego właściciela. Jednym z nich jest właśnie znaczenie terenu moczem. Jak pozbyć się tego uciążliwego, kociego nawyku? Kot znaczy teren - co robić? Poniżej kilka rad jak sobie z nim poradzić.  

Po czy poznać, że nasz kot znaczy teren?

Najczęściej znaczenie terenu w domu zdarza się kocurom, które jeszcze nie zostały wykastrowane bądź kotką, które jeszcze nie odbyły sterylizacji. Kocur znacząc teren najczęściej pozostawia na meblach, ścianach, kanapie nieprzyjemny i bardzo intensywny zapach. Nie są to duże ilości moczu, a wręcz przeciwnie jest to mało widoczne spryskanie powierzchni. Jednak uciążliwe bardziej, niż wszystkim może się wydawać.

Fot. freepik.com


Co robić, aby kot przestał znaczyć swój teren?

Okazuje się, że najlepszym sposobem na to, aby pozbyć się problemu znaczenia terenu przez kota może być kastracja. Wykastrowanie kota nie jest dla nas łatwe, ale musimy być świadomi, że robimy to dla jego dobra. Każdy kocur prędzej czy później zacznie oznaczać swój teren poprzez spryskanie moczem. Czekanie na cud i twierdzenie, że może nas to ominie jest bezsensowne. Dzięki chirurgicznemu usunięciu narządów rodnych możemy być pewni, że problem przestanie istnieć. Kastracja nie tylko zapobiegnie temu problemowi, ale również sprawi, że nasz zwierzak pozbędzie się w przyszłości problemów nowotworowych. Rak jajnika i jąder jest najczęściej występującym nowotworem u kotów, które nie zostają za młodu wykastrowane. Rozwiązanie to jest również najlepsze dla wszystkich innych okolicznych kotek i kocurów. Wykastrowanie kocura zapobiegnie dalszemu wzrostowi kociej populacji. W szczególności powinni pamiętać o tym właściciele kotów wychodzących na zewnątrz codziennie.

Kot znaczy teren - co robić?  Fot. freepik.com

 

Komentarze