Jak urządzić wąski i długi pokój?

Jak urządzić wąski i długi pokój? Jak urządzić wąski i długi pokój?

Dzisiejsza branża projektowania wnętrz coraz bardziej się rozwija. Mamy ogromny wybór projektów, rozwiązań i w końcu mebli. Pod okiem fachowca bez problemu dobrze umeblujesz zarówno dużą, jak i małą przestrzeń. Dzisiaj skupimy się na pomieszczeniu, które bardzo często sprawia problemu - długi, ale wąski pokój. Jak zaaranżować takie wnętrze? Jak wybrać meble i gdzie je postawić? Zachęcamy do sprawdzania obecnych trendów i przeglądania katalogów najlepszych salonów meblowych. My też wychodzimy Wam naprzeciw z pomocą. Poniżej kilka przydatnych wskazówek!

Jak urządzić wąski i długi pokój? Zwróć uwagę na kolory!

Przy aranżacji małych wnętrz - kolory mają znaczenie. Optyczne wrażenie ma tu kluczową rolę. Z tego też powodu długie ściany dobrze jest pomalować na biało, przy krótszych super sprawdzą się ciemniejsze kolory. Długi i wąski pokój, to także okazja, aby “pobawić” się z paskami. Przestrzeń wtedy stanie się bardziej wyrazista i pełniejsza. Na pewno jednego błędu nie możemy popełnić. Postawić tylko na ciemne kolory. W dobie, gdzie szarości i brązu są na topie i trendy - wiele osób się na to decyduje.

Jak urządzić wąski pokój? fot. depositphotos.com


Jak zaplanować ustawienie mebli?

Kolory, to nie jedno wyzwanie, które pojawia się w procesie aranżacji. Kolejna zagwozdka, która pojawia się przy wąskim i dużym pokoju, to odpowiednie ustawienie mebli. Tutaj warto wykorzystać przede wszystkim dłuższą ścianę. Nie możemy wprowadzać chaosu. Na krótszej ścianie dobrze jest postawić kanapę.  Wtedy nie będziemy odczuwali efektu zagracenia przestrzeni. Na ścianie z meblami dobrze też powiesić telewizor.

Jak możemy poszerzyć optycznie mały pokój?

Tutaj jak zawsze sprawdzi się duże lustro na przeciwko wspomnianej kanapy. Lustro na ścianie jest często wykorzystywane podczas aranżacji  łazienki, przedpokoju i właśnie małego, wąskiego pokoju. Wybór luster jest dziś ogromny. Wiele osób decyduje się na lustra z ozdobną ramą. Styl retro jest teraz w modzie i ma naprawdę ogromny potencjał. Nie możemy przejść koło niego obojętnie.  Niestety, w małym wąskim pokoju nie postawimy dużego stołu. W sklepach meblowych znajdziemy małe, okrągłe ławy. Dopełnią one wnętrze, dodadzą mu atrakcyjności. Jednocześnie będą bardzo praktyczne.  Nie jesteś pewien, czy dokonałeś dobrego wyboru? Nie bój się prosić o poradę - projektantów wnętrz, czy nawet pracowników sklepów meblowych.

Jak urządzić długi i podłużny pokój?  fot. depositphotos.com

Komentarze