Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 30 m2?

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 30 m2? Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 30 m2?

Salony z aneksem kuchennym cieszą się coraz większą popularnością. Rozwiązanie to sprawdza się na małych i dużych przestrzeniach. Prezentuje się świetnie - jest praktyczny i funkcjonalny. Pojawia się często w projektach małych kawalerek. Wtedy każdy metr ma znaczenie. Jak zatem urządzić idealny  salon z aneksem kuchennym 30 m2? Na co zwracać uwagę? Przeczytaj i ciesz się wygodną, komfortową przestrzenią.

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 30 metrów kwadratowych? Kuchnia - mała, ale funkcjonalna

Kuchnia, to bardzo ważne miejsce w domu. Powinna być ona jak najbardziej funkcjonalna. Wiszące szafki, płyta indukcyjna. To bardzo praktyczne rozwiązania. Jednocześnie pozwalają zaoszczędzić mnóstwo miejsca. Kuchenna wyspa, to doskonałe miejsce na przygotowywanie, a zarazem spożywanie codziennych posiłków. W wielu projektach przy wyspie pojawiają się krzesła barowe. Świetnie się też sprawdzą, w sytuacji, kiedy spodziewamy się gości. Zawsze to dwa, lub trzy dodatkowe miejsca. W samym salonie warto postawić wygodną kanapę i zamontować wiszący telewizor. Im mniej mebli, tym lepiej. 

Salon z kuchnią to ciekawe rozwiązanie - fot. depositphotos.com


Salon z aneksem kuchennym - wygoda w małym mieszkaniu!

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 30 m2? Weź pod uwagę nie tylko dopasowanie mebli, ale również  też kolorystykę wnętrza. Projektanci wnętrz podkreślają: kolor ma znaczenie. Dla przykładu - biel poszerza optycznie wnętrze. Warto wiedzę dotyczącą łączenia kolorów i barw wykorzystać podczas aranżowania swojego mieszkania. Dobrym rozwiązaniem okazuje się styl skandynawski. Biel, szarość, delikatne, a jednocześnie minimalistyczne dodatki. Z pewnością magii wnętrzu dodadzą wazony, doniczki, które możemy postawić na parapecie.

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym? - fot. depositphotos.com


Salon z aneksem kuchennym - jakich błędów unikać?

Jakich błędów musimy unikać? O czym pamiętać podczas aranżacji?

  • unikaj ostrych, pstrych kolorów. Ściany w dynamicznej kolorystyce mogą na dłuższą metę męczyć oczy,
  • nie zagracaj przestrzenii - im mniej mebli, tym lepiej. Lepiej postawić w przedpokoju komandora lub zainwestować w wiszące półki, niż niepotrzebnie dodawać konkretne meble,

Jeśli masz wątpliwości - chciałbyś kogoś do pomocy, skorzystaj z usług projektantów wnętrz. Pomogą oni przygotować przestronne wnętrze, zgodne z Twoim gustem i możliwościami budżetowymi.

Komentarze