Jak urządzić małe mieszkanie 40m?

Jak urządzić małe mieszkanie 40m? Jak urządzić małe mieszkanie 40m?

Aranżacja małego mieszkania wielu osobom spędza sen z powiek. Nic dziwnego - wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste. Z drugiej strony jednak - dzisiejszy świat związany z projektowaniem wnętrz daje szereg wspaniałych możliwości. Warto z nich korzystać pełnymi garściami. 40 m, to może nie jest bardzo duża przestrzeń - odrobina pomysłowości sprawi, że nawet małe i skromne mieszkanko będzie bardzo przytulne. Przedstawiamy 5 zasad urządzania małego mieszkania. Jak więc urządzić mieszkanie 40m? 

Jak urządzić małe mieszkanie 40 m? Zasada 1. Postaw na minimalizm!

MInimalistyczny styl, styl skandynawski cieszy się coraz większą popularnością. Warto z niego czerpać. Naprawdę nie potrzeba wielu akcesoriów, gadżetów i dodatków, aby czuć się w domu dobrze. Kilka drobnych elementów doda magii wnętrzu, ale nie zagraci nam mieszkania. Poduszki na sofie, stylowe, metalowe donice na okna. Mała rzecz, a cieszy oko. Wnętrze jest ciekawe, ale nie ma w nim uczucia przesytu. Jak mówi słynne przysłowie: “nie ma przerostu formy nad treścią”. To bardzo ważne.

Styl skandynawski do mieszkania 40m - fot. fotolia.con


Zasada  2. Ogranicz do minimum wielkość i ilość mebli.

W małym mieszkaniu każdy metr ma tak naprawdę znaczenie. Nie sprawdzą się tutaj klasyczne salonowe meble, czy już na pewno - meblościanki. Idealnym rozwiązaniem jest postawienie (np. w przedpokoju, jeśli takim oczywiście dysponujemy) komandora. Ten mebel zastąpi nam kilka innych. Schowamy tam ubrania, buty, środki czystości, kosmetyki, czy też kurtki osób, które nas odwiedzają. Jeśli chcemy poszerzyć zastosowanie szafy typu komandor, możemy też zdecydować się na zaaranżowanie w jej wnętrzu małej biblioteki z książkami. 

Zasada 3. Salon z aneksem kuchennym - przyjemne z pożytecznym.

Salon z aneksem kuchennym zaoszczędzi nam sporo miejsca. Poza tym - takie rozwiązanie cieszy się ostatnio dużą popularnością i wygląda po prostu świetnie. Z pewnością też ułatwi nam prace kuchenne. Zawsze lepiej przygotowywać posiłki w otwartej przestrzeni niż małej, ciasnej kuchni - charakterystycznej dla typowych mieszkań w bloku z lat 70-tych.

Kuchnia, jadalnia i salon w jednym to dobre połaczenie - fot. fotolia.con


Zasada 4. Łazienka w jasnych barwach.

Jak urządzić mieszkanie 40m - łazienka. Łazienka w kolorze bieli powiększy optycznie przestrzeń. Warto też powiesić w łazience duże lustro, a typowe duże, łazienkowe szafki zastąpić szafkami na kółkach. Jeśli mamy wątpliwość, czy zdecydować się na prysznic cz na wannę -  możemy wybrać 2 w 1: wannę z deszczownicą. Najczęściej, w nowych mieszkaniach montujemy prysznic.

Łazienka w jasnych barwach - fot. freepik.com


Zasada 5. Nie działaj sam - daj sobie pomóc podczas aranżacji.

Profesjonalni projektanci wnętrz wiedzą jak stworzyć piękne mieszkanie - nawet na małym metrażu. Jeśli trafimy na prawdziwą perełkę projektowania wnętrz - z pewnością się nie zawiedziesz.  Nie wiesz jak urządzić małe mieszkanie 40 m? Rozpocznij współpracę ze specjalistą.

Komentarze