Jak dbać o kwiaty liściaste?

Jak dbać o kwiaty liściaste? Jak dbać o kwiaty liściaste?

Do kwiatów liściastych zaliczyć możemy np. monsterę czy też eukaliptusa. Są to niezwykle piękne i okazałe kwiaty w których kluczową rolę odgrywają pięknie prezentujące się liście występujące najczęściej w okazałych rozmiarach. Kwiaty liściaste potrzebują bardzo dużo uwagi i dbałości o każdy detal związany z pielęgnacją. Niewątpliwie są to bardzo wymagające rośliny, które prezentują się naprawdę wyjątkowo i niepowtarzalnie. Jak więc dbać o kwiaty liściaste? Oto kilka naprawdę cennych wskazówek!

Regularne podlewanie

Regularne podlewanie jest kwestią kluczową. Kupując kwiat należy nieco zagłębić się w tajniki jego pielęgnacji. W podlewaniu ważne jest by posiadać informację w jaki sposób podlewać daną roślinę, czy ma być ona podlewana od góry czy może jednak od dołu. Takie szczegóły w przypadku kwiatów liściastych są czymś naprawdę istotnym i ważnym!

fot. freepik.com

Pielęgnacja i odżywianie

Adekwatna pielęgnacja i wzbogacanie gleby rośliny to klucz do sukcesu. Raz na miesiąc kwiaty powinny zostać dodatkowo odżywione np. odpowiednio dobraną odżywką, która nie tylko wzmocni ich liście ale i zadba o właściwą mineralizację i rozrost. Jeżeli nie potrafisz dobrać właściwej substancji odżywczej koniecznie poproś o pomoc w sklepie ogrodniczym, tamtejszy specjalista na pewno chętnie Ci doradzi. Pamiętaj także by regularnie przemywać liście np. gąbką nasączoną wodą, taka pielęgnacja sprawi, że Twoja roślina będzie prezentować się naprawdę zniewalająco i wyjątkowo!

Odpowiednie miejsce

Kolejną ważną wskazówką odnoszącą się do należytej dbałości o kwiaty liściaste jest znalezienie im adekwatnego miejsca w domu.  Niektóre kwiaty lubią dużo słońca, wybieraj im więc miejsca mocno nasłonecznione, inne natomiast preferują miejsca nieco ciemniejsze. To gdzie postawisz swoją roślinę jest kwestią kluczową, gdyż to właśnie miejsce ma wpływ na jej dalsze kwitnienie i rozwijanie się.  Dodatkowo pamiętaj, że niektóre rośliny lubią tzw. samotność, nie należy ich więc stawiać obok kwiatów z innego gatunku, gdyż może to mieć na nie naprawdę negatywny wpływ!

fot. freepik.com

Komentarze