Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Jak przygotować się do rozmowy o pracę? Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Rozmowa kwalifikacyjna to bardzo stresujący moment dla każdego kandydata. Jeżeli zostaliśmy na nią zaproszeni to możemy być pewni, że podczas wstępnej selekcji na tle innych kandydatów wypadliśmy naprawdę dobrze. Okazuje się, że po aplikacji na dane stanowisko zaproszonych na rozmowę jest tylko około 10%. Przygotowanie się na rozmowę wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, a także chęci. Jak przygotować się do rozmowy o pracę? Oto 4 proste wskazówki dzięki którym z pewnością wypadniesz dużo lepiej wśród rywali.

Pytania o miejsce przyszłej pracy

Przygotowując się na rozmowę kwalifikacyjną miej na uwadze wszelkie pytania jakie mogą wystąpić ze strony przyszłego pracodawcy. Okazuje się, że dużą role odgrywają tutaj również informacje o  firmie. Postaraj się bardzo dobrze przygotować i dowiedz się jak najwięcej odnośnie funkcjonowania firmy na rynku.

Rozmowa o pracę - fot. freepik.com


Pytania, które z pewnością się pojawią

Pewniaków na rozmowie jest kilka. Większość z nich pada za każdym razem, a kandydat wciąż nie jest do nich przygotowany. Postaraj się skupić i perfekcyjnie przygotować na podstawowe pytania dotyczące twoich poprzednich prac, a także twojego życiorysu.

Odpowiedni ubiór to podstawa! 

Pracodawca praktycznie w ponad 60% największą uwagę podczas całej rozmowy przywiązuje do stylu bycia i ubioru kandydata. Ważne jest, aby Twój ubiór był elegancji i zadbany. Nie przychodź w starym, wyciągniętym swetrze. Postaw na coś klasycznego, a zarazem modnego. Schludna postawa z pewnością sprawi, że już podczas pierwszej rozmowy przypadniesz mu do gustu.

Mów prawdę

Przygotowując się do rozmowy wyrzuć sobie z głowy wszelkie kłamstwa. Postaw na szczerość i otwartość wobec swojego przyszłego pracodawcy. Kłamstwo ma krótkie nogi i wyjdzie na jaw prędzej czy później podczas współpracy. Jeżeli nie pracowałaś z narzędziami z którymi teraz miałbyś mieć styczność codziennie to koniecznie mu o tym powiedz. Jeżeli Twój szef będzie wyrozumiały to pozwoli Ci rozpocząć prace, a wszelkie braki każe Ci nadrabiać podczas odbywających się szkoleń. 

Komentarze 1

Gość 31 lipca 2021