Dobre wieści płyną z Włoszech. Liczba zakażeń spadła

Dobre wieści płyną z Włoszech. Liczba zakażeń spadła Dobre wieści płyną z Włoszech. Liczba zakażeń spadła

Wczorajszy dzień był niejako przełomem i wiadomości, które napływają do nas z Włoszech są coraz lepsze.  Wczoraj nieznacznie spadła liczba aktywnych przypadków zapalenia wirusem, jeśli taki trend utrzyma się dziś i przez następne kilka dni, będzie to oznaczać, że pandemia stopniowo hamuje. 

Jak wynika z danych publikowanych przez Włochów w ostatnich dniach widzimy mocny spadek liczby nowych zachorowań - wczoraj było to 2256 osób, gdzie 21 marca było to ponad 6500. Od 27 marca (który był dniem szczytowym jeśli chodzi o zgony - odeszło wówczas 919 osób), liczba zmarłych stopniowo spada - wczoraj było to 454 osoby. 


Dane z worldmeters

Jak widzimy na  powyższym wykresie - każdego dnia od szczytu 21 marca, Włochy notują coraz mniejszą liczbę nowych przypadków.

Aktywna liczba przypadków w dniu wczorajszym wynosiła 108 237 osób, zaś przedwczoraj było to 108 257, różnica może niewielka, ale jest to pierwszy dzień od początku epidemii, w którym nie wzrosła liczba akrtywnych przypadków. 

Całkowita izolacja kraju we Włoszech przynosi pozytywne skutki, nie wiemy jeszcze jak to odbije się na gospodarce kraju, jednakże kolejne miesiące pokaża jakie wirus wyrządził szkody. 

Komentarze