Jaka rasa psa dla dziecka autystycznego?

Jaka rasa psa dla dziecka autystycznego? Jaka rasa psa dla dziecka autystycznego? - fot. freepik.com

Jaka rasa psa dla dziecka autystycznego?

 

Autyzm jest bardzo zagadkową chorobą. Przez wiele lat poznawania w dalszym ciągu nie ma pełnego oraz merytorycznego opisu tego właśnie zaburzenia. Oczywiście znamy podstawowe objawy, jednakże nie jesteśmy w stanie stwierdzić jakie są przyczyny powstawania tej choroby. Ponadto nie wiemy kto jest szczególnie narażony na zachorowanie oraz jak i czy w ogóle można ustrzec się przed ewentualnym urodzeniem autystycznego dziecka.

 

Jaka rasa psa dla dziecka autystycznego? - zabawa - fot. freepik.com

 

Dlaczego warto wybrać psa? Czym jest dogoterapia?

 

Pies jest świetnym towarzyszem dla osoby chorej, ponieważ akceptuje człowieka takiego jakim jest. Nie ocenia go. Ponadto nie wyznacza granic, niczego nie oczekuje, a daje od siebie. Dodatkowo nie stawia warunków ani niczego nie zabrania.

Sama dogoterapia jest metodą, która za zadanie ma wzmacniać wydajność rehabilitacji. Motywatorem ma być odpowiednio dobrany i wyszkolony pies. Prowadzony ma być przez fachowego terapeutę. Jest to odmiana zooterapii.

 

Jaka rasa psa dla dziecka autystycznego? - beagle - fot. freepik.com

 

Jakiego psa warto wybrać?

 

Wybierając psa dla np. autystycznego dziecka musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pies, który będzie miał kontakt choćby z autystycznym dzieckiem musi spełniać określone warunki. Przede wszystkim ważne, żeby był otwarty na ludzi oraz opanowany. Istotną i pożądaną cechą jest też zdolność zwierzęcia do szybkiego uczenia się. Psy, które wykazują takie cechy to labradory, golden retrivery oraz beagle.

 

Jaka rasa psa dla dziecka autystycznego? - golden retriver - fot. freepik.com

 

Warto z pewnością zapoznać się z tą formą terapii oraz zwróć uwagę te rasy psów.

 

Jaka rasa psa dla dziecka autystycznego? - labrador - fot. freepik.com

Komentarze