Ukrywanie i tłumienie emocji - jakie może mieć to skutki?

Ukrywanie i tłumienie emocji - jakie może mieć to skutki? Ukrywanie i tłumienie emocji - jakie może mieć to skutki?

Ludzie w momencie gdy w ich życiu pojawia się pewnego rodzaju problem z reguły dzielą się na dwa typy. Jedni lubią wylewać wszystkie swoje żale od razu na stół i żalić się nawet zupełnie obcym osobą. Natomiast inni nie do końca lubią rozmawiać o swoich problemach nawet z najbliższymi osobami.

Czy ukrywanie i tłumienie emocji to dobry pomysł?

Okazuje się, że coraz większa ilość osób, która tłumi w sobie swoje problemy i ukrywa emocje coraz częściej musi zmierzyć się z problemami zdrowotnymi. Emocje są niesamowicie ważne w naszym życiu i pokazują nam jak potrafimy sobie poradzić w sytuacjach kryzysowych. Jeśli jednak tłumimy je w sobie bardzo często przestajemy w sposób naturalny porozumiewać się z otoczeniem.

Panowanie nad emocjami

Tłumienie i ukrywanie emocji nie jest dobrym pomysłem. Jednak jeśli pokazujemy je innym to warto mieć tutaj na uwadze rozsądek i umiarkowanie. Starajmy się nie udawać nikogo i odgrywać swoją role życiową na tyle na ile damy radę. Dzięki temu w naszym życiu emocje, które będą się pojawiać nie będą emocjami negatywnymi, a wręcz przeciwnie.

Do czego może prowadzić ukrywanie i tłumienie emocji?

Nadmierne ukrywanie i tłumienie w sobie emocji może prowadzić do poważnych, agresywnych zachowań nad którymi czasami bardzo trudno jest zapanować. Okazuje się, że w niektórych przypadkach może to spowodować nawet zerwanie więzi przyjacielskich lub rodzinnych. Jeżeli masz w swoim towarzystwie osobę, która nadmiernie tłumi emocje, porozmawiaj z nią o tym. Może się okazać, że właśnie Ty jesteś osobą, która jest w stanie pomóc jej rozwiązać zaistniały w jej życiu problem.

Komentarze 1

Gość 16 października 2021

moim zdaniem przesadne ukrywanie emocji to........... krok do choroby