Pierwsza wizyta u ginekologa. Jak się przygotować do ginekologa?

Pierwsza wizyta u ginekologa. Jak się przygotować do ginekologa? Pierwsza wizyta u ginekologa. Jak się przygotować do ginekologa?

Wizyta u ginekologa to nic strasznego. Ginekolog jest takim samym lekarzem jak ortopeda czy laryngolog a nawet i stomatolog. Nie należy więc wmawiać sobie przesadnie niestworzonych historii i jeszcze bardziej się emocjonalnie „nakręcać” przed wizytą u ginekologa. Jeżeli ktoś z bliskiego otoczenia, ma swojego stałego, zaufanego ginekologa i chwali go sobie, to dobrym pomysłem jest pójście do kogoś, kto jest sprawdzony, dzięki temu naprawdę można uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Oto kilka wskazówek, jak przygotować się na tę pierwszą wizytę w poradni ginekologicznej.

Porozmawiać z kimś bardziej doświadczonym

Jeżeli bardzo się stresujesz możesz porozmawiać z kimś nieco bardziej doświadczonym, w ten sposób może chociaż odrobinę uspokoisz swoje emocje i się wyciszysz. Ginekolog także jest człowiekiem, jego nie przeraża ani Twoja nagość, ani Twoje miejsca intymne, on jest tam od tego aby Ci pomóc a nie oceniać atrakcyjność Twoich miejsc intymnych. Każdy szanujący się ginekolog na pewno nigdy nie będzie komentował w sposób obraźliwy Twojego wyglądu.

Wypisać sobie na kartce nurtujące nas pytania

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, które Cię nurtują, powinnaś zapisać je sobie na kartce. W momencie gdy wejdziesz do gabinetu ginekologicznego ze stresu możesz wszystkiego zapomnieć, a po wizycie zaczniesz żałować, że nie dopytałaś o pewne ważne dla Ciebie kwestie. Weź więc małą kartkę papieru i zanotuj sobie kilka refleksji o które chcesz spytać, pamiętaj dla ginekologa intymne pytania do normalna sprawa, na pewno nie będzie Cię oceniał.

Ubrać wygodną bieliznę

Postaraj się ubrać w miarę wygodnie. Nie przesadź jednak z nadmierną higieną i wyglądem, ponieważ czasami to własne ta nadmierna higiena sprawia, że ginekolog nie będzie w stanie wykryć stanu zapalanego lub jakiegoś innego niepokojącego symptomu. Zachowuj się całkowicie normalnie, wykonaj swoją poranną toaletę tak jak robisz to zawsze i nie przejmuj się rzeczami na które nie masz wpływu.

Założyć spódnicę

Na pierwszą wizytę dobrym rozwiązaniem jest założenie spódnicy. W ten sposób unikniesz krępującej nagości, ponieważ ściągając bieliznę zostaniesz w spódnicy, którą potem na fotelu tylko podwiniesz do góry. Dzięki temu unikniesz niezręcznego skrępowania i poczujesz się odrobinę pewniej w tej jakże mało komfortowej sytuacji. Możesz także poprosić ginekologa, by najpierw przebadał dolne partie ciała, następnie pozwolił Ci się ubrać i dopiero potem przebadał piersi, dzięki temu także unikniesz niezręcznego skrępowania.

Komentarze