Co pyli w październiku? - Alergia - Pylenie w październiku

Co pyli w październiku? - Alergia - Pylenie w październiku Co pyli w październiku? - fot. freepik.com

Jesień to czas w którym w dalszym ciągu możesz odczuwać wszelkiego rodzaju dolegliwości alergiczne. Aktywne pylenie niektórych roślin sprawia, że jesień pomimo oczekiwań wciąż jest ciążka do przetrwania. Co najbardziej pyli w październiku? Oto kilka najbardziej dokuczliwych roślin, które z pewnością przyczynią się do pogłębienia twojej alergii.

Pyłki Trawy  - Pyłki trawy są bardzo odczuwalne, nawet w październiku kiedy to większość roślin przestaje już pylić i daje odrobinę odpocząć naszej alergii. Trawa często pyli w październiku. Traw jest zdecydowanie rośliną, która nie należy do krótko utrzymującej się w powietrzu. Jej pyłki najdłużej znajdują się w powietrzu mniej więcej do końca miesiąca.

Co pyli w październiku? - fot. freepik.com

 

Pyłki bylicy  - Największe natężenie pyłków w miesiącu październik zazwyczaj można zaobserwować podczas pylenia bylicy. Jednak czas ten również nie jest zbyt długi i zazwyczaj trwa tylko przez pierwszą połowę miesiąca. Druga połowa miesiąca nie jest już tak uciążliwa, a stężenie pyłków w powietrzu w dużej mierze maleje.

Grzyby mikroskopowe Alternaria i Cladosporium  - Alergikom w okresie tym, podobnie jak we wcześniejszym mogą doskwierać również zarodniki grzybów mikroskopowych. Warto jednak mieć na uwadze, że ich stężenie w październiku nie jest tak wysokie jak dla przykładu pyłków bylicy. 

Inne - W październiku zazwyczaj pyli również pokrzywa, nawłoć, komosa, szczaw, a także babka. Jeżeli jesteś alergikiem to koniecznie unikaj tego rodzaju roślin w tym okresie.

Komentarze