Ranking depilatorów: Jaki depilator kupić?

Ranking depilatorów: Jaki depilator kupić? Ranking depilatorów: Jaki depilator kupić?

Zakup depilatora z reguły wydaje się dość prostą czynnością. Idziemy do sklepu ze sprzętem AGD i kupujemy depilator. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca taka prosta sprawa, należy przeanalizować kilka czynników, które mogą świadczyć o praktyczności, użyteczności i wytrzymałość sprzętu. Przede wszystkim nie należy kierować się regułą znanej marki, czyli wybieraniem depilatora od znanego producenta, tylko dlatego, że kojarzymy go z reklamy czy innej chwytliwej akcji marketingowej. Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje depilatorów, a mianowicie: depilatory klasyczne, laserowe oraz depilatory IPL. Jak sama nazwa wskazuje, depilatory klasyczne, charakteryzuje przede wszystkim ich standardowy wygląd i działanie oparte na wprawianiu w ruch mechanizmów opartych na pęsetach. Depilator laserowy natomiast emituje wiązkę światła, która usuwa, a właściwie niszczy brodawkę (czyli część włosa, która odpowiada za jego wzrost) i w ten sposób zbędne owłosienie znika na długo. Depilator IPL także działa na zasadzie emitowania fal, które są wchłaniane w obszar skóry poddawanej zabiegowi depilacji, przez co struktura włosa ulega uszkodzeniu a jego wzrost zostaje skutecznie zahamowany.

Zasilanie

Decydując się na zakup depilatora, należy sprecyzować swoje oczekiwania w przypadku jego zasilania. Wyróżnia się depilatory zasilane w sposób akumulatorowy, czyli takie, które można bez problemu naładować i używać nawet kilkukrotnie przed kolejnym ładowaniem. Jest to niewątpliwie wygodna opcja, która nie ogranicza swobody ruchów i pozwala na szybkie uporanie się w niechcianym owłosieniem. Drugą grupą depilatorów, są depilatory sieciowe, czyli takie, które są zasilane bezpośrednio z przewodu podłączonego do gniazda. Ten wariant może wydawać się mniej bezpieczny i mało wygodny, ponieważ praca urządzenia uwarunkowana jest posiadaniem gniazdka w łazience w dogodnej lokalizacji, tak by można było swobodnie wykonać zabieg depilacyjny. Zdecydowanie więc depilatory akumulatorowe są wygodniejsze i bezpieczniejsze od tych sieciowych.

Istotne szczegóły

O wyborze depilatora powinny decydować także swego rodzaju szczegóły. Do takiej grupy elementów zaliczyć można m.in. świecącą diodę ułatwiającą wykrycie miejsc jeszcze wymagających depilacji, system sygnalizowania rozładowanej czy też słabej baterii czy też ogólna budowa depilatora. Należy pamiętać, że urządzenie powinno być zbudowane w ten sposób, by można było je szybko i dokładnie wyczyścić po zakończonym użytkowaniu. Można także pokusić się o zakup depilatora z tzw. wkładką chłodzącą, której funkcją jest uśmierzenie bólu i pieczenia miejsca depilowanego bezpośrednio w czasie samej depilacji. Dla osób decydujących się na klasyczny depilator, istotną kwestią także powinna być ilość pęset. Wyróżnia się w tej kategorii depilatory, które posiadają od 20 do 60 pęset.

Komfortowe funkcje

Do funkcji poprawiających komfort i wygodę użytkowania depilatora, zaliczyć można m.in. regulację jego prędkości. Jest to o tyle istotna funkcja, gdyż pozwala na regulowanie poziomu swojego bólu poprzez regulację szybkości działania sprzętu. Warto więc przemyśleć opcję zakupu depilatora z funkcją regulującą prędkość. Kolejną istotną funkcją poprawiającą komfort użytkowania jest ruchoma głowica, która bez problemu dopasowuje się do wszystkich miejsc na ciele i będzie w stanie usunąć każdy, nawet najmniejszy włos.

Komentarze