Która marka telewizorów jest najlepsza? Jaki telewizor kupić?

Która marka telewizorów jest najlepsza? Jaki telewizor kupić? Która marka telewizorów jest najlepsza? Jaki telewizor kupić?

Wybór telewizora może wydawać się z pozoru rzeczą łatwą i pozbawioną jakichkolwiek problemów. Wybierając telewizor, musimy pamiętać, że jest to urządzenie, które zapewne zostanie ulokowane w samym centrum domu, w miejscu, gdzie będzie poddane ocenie wszystkich odwiedzających. Dodatkowo, to właśnie telewizor jest pewnym aspektem odpowiadającym za rozrywkę i spędzanie wolnego czasu, dlatego wybór ten nie może być zbyt pochopny i nie przemyślany. Aktualnie wybierając się do sklepu RTV i AGD możemy spotkać dwa rodzaje telewizorów, z ekranem LCD oraz OLED. Mimo, że obie te nazywa nie mówią zbyt wiele, to warto przyjrzeć się temu bliżej i zdecydować na jeden z proponowanych wariantów. Wybierając telewizor, należy także pamiętać, że powinien być on nie tylko doskonale wyposażony we wszelakie warianty techniczne, ale i powinna cechować go estetyczny i minimalistyczny wygląd, tak by nie ingerował w wystrój całego pomieszczenia i nie przytłaczał go. Oto kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę kupując telewizor.

Wybór wyświetlacza

Aktualnie na rynku można spotkać telewizory z ekranem LCD oraz te wyposażone w OLED. Ekran LED cechuje się przede wszystkim, tym, że jest podświetlany diodami LCD. Telewizory LED charakteryzuje wyświetlacz z jaśniejszą czernią oraz niższym kontrastem. Jest to bardziej znana i powszechna forma ekranu, którą cechuje pewna elastyczność w występowaniu. Telewizory z wyświetlaczem typu OLED to innowacyjna propozycja, którą cechuje doskonała i głęboka czerń a także nieskończony kontrast. Należy jednak wspomnieć, że telewizory OLED występują tylko i wyłącznie w dużych rozmiarach, natomiast telewizory LCD można kupić w każdym występującym na rynku rozmiarze. Dodatkowo telewizory LCD są zdecydowanie tańszą opcją aniżeli telewizory OLED.

Wielkość telewizora

Tak naprawdę rozmiar telewizora ma ogromne znaczenie w jego późniejszym jego użytkowaniu. Często wybierając telewizor kierujemy się wyłącznie swoja intuicją i wybieramy, według nas, optymalny rozmiar, taki nie za duży ale i nie za mały. Okazuje się, że powinniśmy nieco bardziej i staranniej przyjrzeć się temu jaki telewizor wybrać. Musi on być dopasowany do wielkości pomieszczenia, tak by nie przytłaczał go ani nie giną w nim. Dodatkowo musimy także przemyśleć odległość telewizora od miejsc siedzących.

Ważne decyzje

Kupując telewizor, należy mieć na uwadze jego rozdzielczość. Wyróżnia się telewizory HD Ready, których rozdzielczość wynosi 1280x720 pikseli, telewizory Full HD, obecnie bardzo popularne, których rozdzielczość wynosi 1920x1080 pikseli oraz telewizory UltraHD, innowacyjny patent gwarantujący doskonały obraz, rozdzielczość w tym przypadku wynosi 3840x2160 pikseli. Jeżeli więc budżet jest wystarczająco duży poleca się wybór telewizora z rozdzielczością UltraHD, gdyż gwarantuje nam ona obraz nasycony i bardziej szczegółowy. Kolejną ważną decyzją jest aspekt związany z ekranem. Obecnie na rynku dostępne są telewizory z płaskim ekranem oraz z zakrzywionym ekranem. Telewizory z zakrzywionym ekranem zostały dopasowane do naturalnej krzywizny oka co pozwala na bardziej komfortowe oglądanie. Warto jednak zastanowić się, czy miejsce przeznaczone do oglądanie telewizora będzie ulokowane wyłącznie wprost do urządzenia czy może kanapę lub fotel zechcemy ustawić bokiem do sprzętu. Wtedy w ekranach zakrzywionych pojawia się problem, gdyż osoba siedząca z boku ma znacznie ograniczony dostęp do wyświetlanego obrazu. Dlatego właśnie decydując się na któryś z telewizorów, musimy myśleć o każdym szczególe, by oglądanie było przyjemne i odprężające.

Komentarze