Co zrobić na święta wielkanocne do jedzenia?

Co zrobić na święta wielkanocne do jedzenia? Co zrobić na święta wielkanocne do jedzenia?

Na co dzień nie mamy czasu gotować, a sklepy są pełne gotowych potraw wielkanocnych. Jednak nie wszystkie dania ze sklepu smakują tak samo, jak te domowe. Podpowiadamy, które domowe potrawy zrobią największe wrażenie, nawet, jeśli wymagają trochę czasu.

Warto zrobić pasztet na święta wielkanocne

Na co dzień to potrawa przygotowywana rzadko. Każdy zna rozczarowanie, gdy okazuje się, że sklepowy pasztet nie ma nic wspólnego z tym pamiętanym z dzieciństwa. Warto wrócić do wspomnień i zrobić klasyczny pasztet z wieprzowiny i wołowiny. Dodać można do niego żurawinę, dziczyznę czy orzechy. Przyda się od razu kilka blach – kawałek pasztetu zawinięty w pergamin to świetny prezent dla rodziny. Chętnie zabiorą go też do domu biesiadnicy po skończonym Śniadaniu Wielkanocnym.

Jaką zrobić babkę na Wielkanoc?

Sklepy pełne są też babek, ale zazwyczaj nie mają one wiele wspólnego z tymi tradycyjnymi. Przepis na babkę wielkanocną nie jest wymagający, a wrażenie na gościach – murowane. Tu również można eksperymentować z lukrem, polewami czy dodatkami. Dużym plusem babki wielkanocnej jest to, że się nie zmarnuje. Po kilku dniach czerstwa z masłem smakuje tak samo dobrze, jak świeża.

Czy warto zrobić paschę na Wielkanoc?

Pascha to deser kultowy, kojarzący się jednoznacznie ze świętami. A mimo to nie ma go w sklepach. Zrobienie jej na Wielkanoc samodzielnie zrobi olbrzymie wrażenie. Pascha to oryginalne, świeże ciasto, które wymaga tylko trochę zachodu. Najtrudniejsze jest przepuszczanie przez praskę twarogu – da się jednak kupić również taki gładki w kubełkach. Następnie trzeba ubić żółtka z cukrem pudrem i cukrem waniliowym. Do niej uciera się masło. Całość łączy się z twarogiem i dodaje bakalie. Następnie wystarczy trzymać paschę w wysokiej misce w lodówce przez noc przed Świętami. Podaje się ją na chłodno

Komentarze