Sport dla leniwych. Jakie dyscypliny sportowe pobudzą Was do działania?

Sport dla leniwych. Jakie dyscypliny sportowe pobudzą Was do działania? Sport dla leniwych. Jakie dyscypliny sportowe pobudzą Was do działania?

Wszyscy mówią o pożytkach płynących z uprawiania sportu. Nie da się jednak ukryć, że nie każdy ma tyle energii, by po pracy iść jeszcze na zumbę czy boks. Na szczęście istnieją również spokojne dyscypliny sportowe, które może uprawiać naprawdę każdy.

Pilates

Joga nie ma najlepszej opinii wśród osób, które preferują raczej sporty, przy których nie trzeba się męczyć Często zarówno w trakcie zajęć, jak i po nich, boli całe ciało. Alternatywą jest pilates. To uproszczona wersja jogi, w której nie trzeba z dokładnością powtarzać wszystkich skomplikowanych ruchów. Zamiast tego otrzymuje się uproszczone polecenia od instruktora. Pilates to sport, który można uprawiać bez wysiłku. Przypomina tradycyjne zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.

Stretching

Mimo wszystko na zajęciach z pilatesu czasem trzeba zrobić szpagat lub skłon do przodu. Nieco bardziej spokojną dyscypliną sportową są lekcje stretchingu. To inaczej rozciąganie się. Osoby trenujące balet czy taniec chodzą na stretching, by uniknąć zakwasów i kontuzji, ale mogą z nich korzystać też ci, którzy na razie nie są gotowi na większą dawkę ruchu. Po zajęciach można spodziewać się krążenia barkami czy głową. Zdecydowanie sąto ćwiczenia niewymagające wysiłku ani tężyzny fizycznej.

Ćwiczenia na piłce

Pływanie

W wodzie na ciało działa mniejsza siła grawitacji. Dlatego osoby, które na lądzie nie są w stanie zrobić fikołka lub szpagatu, na basenie nie mają z tym problemu. Dlatego szukając sportu dla leniwych warto poszukać zajęć na pływalni. Wprawdzie na zumbie w wodzie można się mocno zmęczyć, ale wiele innych ćwiczeń jest łagodnych dla ciała i prostych.

Zajęcia na piłce

Duża gumowa piłka znana jest większości rodziców z placów zabaw. Kobiety ciężarne wiedzą też, że siedzenie na niej to sposób na ćwiczenie mięśni dna miednicy. Okazuje się, że utrzymanie równowagi na piłce nie jest takie proste. Dlatego podczas balansowania można też modelować mięśnie nóg czy brzucha. Jednocześnie jednak niemal całe zajęcia odbywają się na siedząco i można je uznać za dobry sposób na relaks.

Tai-chi

Nadzieją dla osób, którym wszystkie powyższe sporty wydają się zbyt dynamiczne, jest tai-chi. To system ćwiczeń, które pobudzają energetycznie, mimo że składają się z bardzo powolnych i mało dynamicznych ruchów. To alternatywa dla kung-fu czy jogi dla tych, którzy z jakichś powodów nie chcą przeciążać mięśni i stawów. Tą dyscyplinę można uprawiać w parku lub sali ćwiczeń. Zajęcia oferują szkoły azjatyckich sztuk walki i chińskie centra kultury.

Komentarze