7 rzeczy, które mogą zrujnować każdy ślub

7 rzeczy, które mogą zrujnować każdy ślub 7 rzeczy, które mogą zrujnować każdy ślub

Każdy z nas marzy o wyjątkowej ceremonii ślubnej i o udanym weselu, które wszyscy będą wspominać przez długie lata. Przygotowując się do tego wyjątkowego dnia dobrze jest upewnić się, że na pewno wszystko pójdzie zgodnie z planem. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych wpadek ślubnych i weselnych i podpowiadamy, jak im zapobiec.

1. Potknięcie się o suknię

Uwielbiasz długie, powłóczyste treny i rozczula cię efekt sunięcia do ołtarza jak po obłoku? Dla własnego dobra lepiej zachowaj umiar. Przydługa suknia w połączeniu z butami na zbyt wysokim obcasie nie stanowi najlepszego połączenia. No chyba, że chcesz, żeby wszyscy patrzyli na twój widowiskowy upadek...

2. Omdlenie

Przedślubny stres, niewyspanie i niedotlenienie organizmu zwiastują tylko jedno: możliwość omdlenia. Żeby zminimalizować takie ryzyko, na kilka tygodni przed ślubem rozpocznij sesje oddychania. Głęboki, przeponowy oddech nie tylko pomaga się zrelaksować, ale i zapobiega ewentualnej utracie przytomności.

3. Pomylenie przysięgi 

Wierz lub nie, takie rzeczy nie zdarzają się tylko w komediach romantycznych. Nie musisz od razu pomylić imienia przyszłego małżonka; wystarczy, że zatniesz się przy recytowaniu przysięgi albo w zabawny sposób przeinaczysz słowa. Jeśli niezbyt dobrze radzicie sobie ze stresem, lepiej powtarzajcie kolejne wersy przysięgi za księdzem. Koniecznie przećwiczcie całą sytuację w domowym zaciszu, aż będziecie pewni, że wszystko idzie jak z płatka.

4. Słaby fotograf

Nic nie rujnuje ślubu tak bardzo, jak zły fotograf. Taki, który dogaduje, rozstawia po kątach, konsekwentnie niszczy nastrój, podrywa co drugą ciotkę, a na końcu prezentuje zdjęcia, które nadają się tylko na dno szuflady. Zaufaj nam – zdjęcia ślubne nie są czymś, na czym warto oszczędzać.

5. Nieudany pierwszy taniec

Jeśli wychodzicie z założenia, że żadne lekcje nie są wam potrzebne i że „jakoś to będzie”, radzimy jak najszybciej zmienić nastawienie. Wszystkie oczy będą zwrócone tylko na was – pomylenie kroków albo amatorska improwizacja raczej nie zrobią na gościach dobrego wrażenia. Pokażcie, że wam zależy!

6. Pijany wujek

Każdy go zna – siada obok butelek z alkoholem, po dwóch godzinach wesela jest najbardziej wygadaną i brawurową osobą na sali, po siedmiu obtańczył już wszystkie dziewczyny, zaśpiewał każdą przyśpiewkę i kilka razy przysnął na ławce. Ten typ gości lepiej trzymać od wódki z daleka.

7. Skłócona rodzina posadzona obok siebie

Rozstawianie rodziny na sali to jedno z najbardziej odpowiedzialnych zadań, jakie czeka na przyszłych małżonków. Lepiej dobrze przemyślcie, gdzie kogo usadzić – w przeciwnym razie czyjeś dramaty mogą przyćmić waszą wyjątkową uroczystość.

Komentarze