Lista rzeczy do kupienia przed ślubem i weselem. Czego lepiej nie zapomnieć?

Lista rzeczy do kupienia przed ślubem i weselem. Czego lepiej nie zapomnieć? Lista rzeczy do kupienia przed ślubem i weselem. Czego lepiej nie zapomnieć?

Przed ślubem i weselem trzeba załatwić wiele rzeczy. Lista zakupów, o których trzeba pamiętać przed ślubem, jest nieco krótsza, ale i tak znajduje się na niej wiele rzeczy, o których nie można zapomnieć.

Jak zrobić listę rzeczy do kupienia na ślub

Listę rzeczy do kupienia przed ślubem warto robić równolegle z ustalaniem kształtu uroczystości. Przykładowo to, jakie mają być stroje, wiąże się ściśle z tym, czy ślub będzie kościelny, a wesele całonocne, czy tylko w formie uroczystego obiadu.

W klasycznym wariancie panna młoda musi mieć białą suknię ślubną, w której może być zarówno na ślubie, jak i na weselu. Pan młody powinien mieć garnitur. Jeśli chodzi o pannę młodą, to warto dobrze zastanowić się nad doborem butów. Mogą być nawet szyte na zamówienie i wtedy powinny być na tyle wygodne, by dało się w nich łatwo tańczyć. Buty ze sklepu mogą się ślizgać lub obcierać po kilku godzinach stania. Dlatego wiele panien młodych ma dwie pary: do ślubu i nieco niższą i wygodniejszą, na wesele. Warto przed ślubem kupić je wcześniej i rozchodzić.

Jeśli państwo młodzi sami ustalają kształt uroczystości, powinni też pomyśleć o strojach druhen. Mogą być ubrane jednakowo jak w amerykańskim filmie, ale wtedy trzeba zacząć o tym myśleć wcześniej. Jeśli ślub ma być tradycyjny, to każda z nich ubierze się we własnym zakresie.

Co trzeba kupić przed ślubem?

Na listach rzeczy, które trzeba mieć w dniu ślubu, są te przydatne w nagłych wypadkach: igła z nitką, zapasowe rajstopy dla panny młodej, spinki do włosów, pasta do butów. Przyda się też zapasowy lakier do włosów. Jeśli panna młoda maluje się sama, warto kupić kosmetyki czy środki do włosów na kilka tygodni przed ceremonią i je dobrze przetestować. W przeciwnym razie drogi kosmetyk może okazać się nietrafiony w dniu ślubu, gdy będzie już za późno, by go zmienić.

Wiele panien młodych kupuje też pakiety zabiegów na ciało przed ceremonią, by mieć gładką i opaloną skórę w dniu ślubu.

Co trzeba kupić przed weselem?

Osoby, które korzystają z usług wedding plannerki, nie muszą nic kupować. Jeśli jednak ślub organizowany jest we własnym zakresie, to na weselu będą takie kwiaty czy ozdoby, jakie wybierze para młoda. Dlatego warto poszukać odpowiednich już na kilka miesięcy przed uroczystością.

Trzeba będzie również znaleźć zaufaną i niedrogą kwiaciarnię, jeśli na stołach mają znaleźć się bukiety czy inna oprawa kwiatowa.

Przydadzą się też balony i gadżety, o ile goście mają uczestniczyć w grach towarzyskich.

Komentarze