Jak zorganizować udane wesele i ślub?

Jak zorganizować udane wesele i ślub? Jak zorganizować udane wesele i ślub?

Emocje po założeniu pierścionka zaręczynowego na palec lekko już opadły, ustępując tym związanym z planowaniem ślubu i wesela. Wiele par ten najważniejszy dla nich dzień zaczyna planować skrupulatnie już na wiele lat przed wyznaczoną datą. Chcą mieć wszystko zaplanowane łącznie z najdrobniejszymi szczegółami, by, kiedy nadejdzie TEN dzień, wszystko odbywało się zgodnie z planem. Jednak im więcej szczegółów, tym większe prawdopodobieństwo tego, że któryś element nie pójdzie zgodnie z planem - wówczas stres i rozpacz gotowe. Jak zaplanować więc ślub i wesele, by cieszyć się tymi pięknymi chwilami bez cienia stresu?

Po pierwsze - im mniej szczegółów, tym lepiej!

Panie tym różnią się od panów, że przywiązują bardzo dużo uwagi do szczegółów. W wielu przypadkach są one oczywiście bardzo istotne, bowiem decydują o ostatecznym efekcie całości. Warto jednak odróżnić te ważne od mniej istotnych i nie skupiać się na tych drugich. Oczy wszystkich gości będą skupione przede wszystkim na Młodej Parze, a nie kolorze wstążek kwiatków w wazoniku na stołach, nie ma więc co denerwować się tym, że przyszły inne niż zamówione. Zasada ta dotyczy oczywiście także wszelkich innych dekoracyjnych drobiazgów.

Lista gości

Organizując ślub i wesele czujecie się zobowiązani do zaproszenia całej rodziny i znajomych, zarówno bliższych jak i dalszych. Co jednak z tymi, za którymi nie przepadacie i wiecie, że czujecie się źle w ich towarzystwie? Ślub i wesele to Wasz wielki dzień i powinniście zaprosić tylko tych gości, których naprawdę lubicie. Podobnie, jeśli nie macie zbyt wielu funduszy: wcale nie musicie zapraszać wszystkich tylko dlatego, że “wypada”. 

Pozytywne nastawienie to podstawa

Jak sprawić, by ślub i wesele od początku do końca były udane? Myślcie tylko o pozytywach. Rozmazana szminka, oczko w rajstopach, poplamiony garnitur? Nic strasznego! Właśnie założyliście rodzinę i zaczynacie nowy etap w życiu - skupcie się na tym. O plamach czy dziurach nikt nie będzie pamiętał już na drugi dzień, nie pozwólcie więc, by takie sytuacje zepsuły radość z zaślubin!

Komentarze