Sanatorium po 50 roku życia. Informacje w pigułce dla emerytów i dla osób pracujących

Sanatorium po 50 roku życia. Informacje w pigułce dla emerytów i dla osób pracujących Sanatorium po 50 roku życia. Informacje w pigułce dla emerytów i dla osób pracujących

Coraz więcej osób wyjeżdża do sanatorium po 50 roku życia. Problemy zdrowotne, szybkie tempo życia, schorzenia, które nam dokuczają sprawiają, że szybciej zostajemy wysłani na taką rekonwalescencję/wypoczynek. Przez ZUS lub NFZ. O czym warto pamiętać wysyłając wniosek do sanatorium? Jak się przygotować do takiego pobytu? Przedstawiamy krótką ściągę!

Sanatorium po 50 roku życia. Co musisz wiedzieć?

Z leczenia sanatoryjnego osoba po 50-tym roku życia może skorzystać raz na 18 miesięcy. Należy wypełnić specjalny druk. Skierowanie od lekarza należy przesłać w terminie 30 dni do Narodowego Funduszu Zdrowia. Pacjent trafia na specjalną listę oczekujących. W liście otrzymuje informacje o tym, na którym miejscu wspomnianej kolejki się znajduje.  Standardowo na termin do sanatorium czeka się około pół roku. Zdarza się jednak, że czas ten się lekko przedłuża.

Jak się przygotować do wyjazdu do sanatorium?

Sanatorium po 50 roku życia ma wiele zalet. Pakiet zabiegów poprawia kondycję, zdrowie, poprawia samopoczucie - to też okazja na poznanie nowych osób. Zazwyczaj pobyt w sanatorium trwa 21 dni i jest częściowo odpłatny. Nie jest to jednak zazwyczaj jakaś duża kwota. Do sanatorium należy zabrać wygodne sportowe buty, dres i ubranie do ćwiczeń, strój kąpielowy na basen lub też zabiegi z hydromasażem. Pobyt w sanatorium , to bez wątpienia szansa nie tylko na poprawę zdrowia, ale także na odreagowanie od smutnej, szarej rzeczywistości.

Komentarze