Co robić z niemowlakiem w domu?

Co robić z niemowlakiem w domu? Co robić z niemowlakiem w domu?

Wiele młodych mam przyznaje, że dni spędzone z niemowlakiem w domu mogą po jakimś czasie nudzić. Co z nim robić, by jednak zapewnić atrakcje sobie i dziecku?

Noszenie dziacka w chuście

Powodem do frustracji często jest to, że przy małym dziecku trudno cokolwiek zrobić, bo trzeba na nie stale zwracać uwagę. Jeśli masz ten problem, zaopatrz się w chustę do noszenia dziecka lub zrób ją sama z bawełnianego szala, który masz już w domu. Teraz dziecko jest blisko ciebie, a ty masz wolne ręce i możesz zabrać się do porządków lub poczytać książkę.

​​​​​​​Wspólne ćwiczenia

Wystarczy koc rozłożony na dywanie i dostęp do internetu. Można tam znaleźć gotowe lekcje: jogi, gimnastyki słowiańskiej, fitnessu. Maluch może leżeć obok, a jeśli będzie w nastroju do zabawy, włącz go do swoich ćwiczeń. Na Youtube zobaczysz nawet lekcje przygotowane przez mamy dla mam. Pompki zakończone dawaniem dziecku całusków? Nożyce z niemowlakiem na brzuchu? To będzie dobra zabawa dla mamy i dziecka.

​​​​​​​Muzyka łagodzi obyczaje

Istnieją zajęcia w filharmonii już dla niemowląt. Takie maluchy nie rozumieją może zasad kierujących muzyką, ale są zainteresowane dźwiękami. Nie chodzi o to, że musisz kupić klarnet lub pianino. Dzidziusia zainteresuje dźwięk wsypywanej do miski kaszy czy szeleszczącej gazety. Szukaj odgłosów, które pozwalają tobie miło spędzić czas (np. przekładając strony gazety), a dziecku rozwinąć się muzycznie.

​​​​​​​Czytanie dla mamy i dziecka

Dzieci uwielbiają słuchać głosu mamy. Niekoniecznie rozróżniają jeszcze słowa czy sens opowieści. Wykorzystaj to. Poza czytaniem mu książeczek obrazkowych, sięgnij po książkę, która cię interesuje. Może to być poradnik odchudzania po ciąży lub dobry kryminał. Czytaj na głos. Dziecko będzie słuchało z zainteresowaniem lub wreszcie uśnie, a ty posuniesz się codziennie o kilka stron do przodu w lekturze.

Komentarze