Co robić z 3 latkiem w domu?

Co robić z 3 latkiem w domu? Co robić z 3 latkiem w domu?

Małe dzieci mają mnóstwo energii i wszystko je interesuje. Dla rodzica spędzenie z nimi kilku dni w domu i zapewnienie odpowiednich atrakcji może być wyzwaniem. Co robić z 3-latkiem w domu, by się nie nudził, a rodzic nie musiał wydawać zbyt dużo pieniędzy na atrakcje?

Ostatnio coraz częściej dzieci spędzają czas przed ekranem smartfona. Warto jednak zająć je czymś innym, by mogły być beztroskie i miały szansę na zdrowy rozwój.

Zabawy rysunkowe

Obecnie w internecie można znaleźć sporo wzorów kolorowanek – wystarczy je wydrukować na drukarce, by mieć codziennie nowe kolorowanki. Można też bawić się w łączenie punktów. Dzieci uwielbiają kreatywne sposoby na rysowanie bez kredek: stemplami z ziemniaków, układanie kolaży z liści czy malowanie herbatą i kolorowymi sokami.

​​​​​​​Czas na rzeźbienie

Niektórzy uważają, że czas na rzeźbienie zaczyna się mniej więcej po szóstych urodzinach. Tymczasem również najmłodsze maluchy będą miały masę frajdy z robienia rzeźb. Nie musisz iść po glinę do sklepu plastycznego – wykorzystaj masę solną lub zrób coś z papier-mache. Przepisy na nie są bardzo proste. Potrzebujesz tego, co i tak masz w domu: mąki i soli lub gazet.

Wspólne ​​​​​​​pieczenie

Wspólne gotowanie rozwija dziecko manualnie i sprawia, że w późniejszym życiu jest ono bardziej skłonne do jedzenia zdrowo i gotowania samodzielnie. Już malutkie dzieci mogą pomagać w robieniu kopytek czy pierogów. Dzieci uwielbiają pieczenie ciastek z foremkami i posypkami. W ten sposób można je zająć na naprawdę długo.

​​​​​​​Własne pacynki i lalki

Masz trochę starych ubrań czy kartonów? Stwórzcie wspólnie pacynki ze skarpetek lub lalki z włosami z włóczki. To naprawdę proste, a dziecko zyska nową, niesamowitą zabawkę według własnego projektu. Łatwo stworzycie Elsę z długim warkoczem lub misia z oczami z guzików. Najprostszy sposób na pacynkę? Stara skarpetka lub rękawiczka wypełniona materiałami czy watą. Jeśli masz tylko skrawki materiałów, wytnij lalkę z kartonu – niech dziecko dobiera dlaa niej sukienki.

Komentarze