Cechy idealnego męża i ojca. Jaki powinien być facet z charakteru?

Cechy idealnego męża i ojca. Jaki powinien być facet z charakteru? Cechy idealnego męża i ojca. Jaki powinien być facet z charakteru?

Decyzja o małżeństwie jest ogromnie ważna – może zaważyć na całym dalszym życiu, więc należy ją podejmować rozważnie. Wiele kobiet miewa przed ślubem wątpliwości co do swojego mężczyzny – czy będzie on dobrym mężem i późniejszym ojcem dzieci? Oczywiście, niczego nie da się wiedzieć na pewno, więc – podobnie jak w wielu innych kwestiach – wybór odpowiedniego kandydata opiera się przede wszystkim na uczuciach oraz przeczuciach. Istnieje jednak kilka cech, po których idealnego męża można rozpoznać – czy Twój partner posiada je wszystkie? 

1. Inteligencja

Idealny mężczyzna musi być inteligentny – ażebyś mogła prowadzić z nim mądre dyskusje i nigdy nie nudziła się w jego towarzystwie. Oczytany człowiek, posiadający dużą wiedzą i umiejący z niej korzystać, a także ciekawy świata to idealny kandydat na męża! 

2. Poczucie humoru

Niemniej ważne od tego, czy partner umie wypowiedzieć się na każdy temat, albo potrafi rozwiązać dzięki swej inteligencji przeróżne problemy, jest poczucie humoru! Ktoś, kto obraża się o byle co, rzadko się śmieje i nie podchodzi do pewnych spraw na luzie, będzie okropnym partnerem! Zanudzisz się przy nim, albo wpędzi Cię w depresję – uśmiech na ustach i umiejętność rozładowania atmosfery dowcipem są niezmiernie istotne!

3. Odpowiedzialność

Każdy mężczyzna musi się cechować odpowiedzialnością – dzięki temu można zawsze mu ufać i wierzyć. Odpowiedzialny mężczyzna będzie Twoją podporą w każdej sytuacji!

4.Stałość

Niektórzy ludzie zmieniają poglądy co jakiś czas – ciężko za nimi nadążyć. Może to i jest urokliwe, ale na dłuższą metę będzie męczące, bo nigdy nie będziesz wiedzieć, czego się spodziewać po swoim partnerze. A może niedługo uzna, że jednak Cię nie kocha i zażąda rozwodu? Stałość partnera to jedna z najważniejszych cech!

5. Wierność

Niemniej ważna jest wierność! Jeśli widzisz, że Twój mężczyzna ogląda się za innymi kobietami, flirtuje z nimi, ma dużo przyjaciółek o które wiecznie musisz być zazdrosna, uważaj! Najprawdopodobniej to typ lowelasa, który prędzej czy później Cię zdradzi! Taki człowiek nie jest kandydatem na męża!

6. Wrażliwość 

Idealny partner powinien być wrażliwy – na krzywdę innych i Twoje uczucia. Jeśli brak mu empatii, lepiej zastanów się, czy to partner dla Ciebie!

7.Szczerość

Okłamuje Cię? Zdarza mu się „nie powiedzieć całej prawdy”? Kiedyś może Cię oszukiwać jeszcze bardziej! Nie zawsze jesteśmy ze sobą szczerzy i zdarza się, że pewne kwestie lepiej przemilczeć – ale brak szczerości w ważnych sprawach to sygnał alarmowy!

8. Pewność siebie

Przy całej swej wrażliwości, mężczyzna powinien cechować się pewnością siebie – wtedy można wierzyć w realizację jego planów. Pewny siebie mężczyzna to konieczność dla niepewnej siebie pani i równorzędny partner dla pewnej siebie kobiety. Inaczej będzie ona musiała oddawać część swojej energii w jego motywację, nie otrzymując żadnego wsparcia przy osiąganiu własnych marzeń. 

9. Szacunek do innych

To najważniejsza cecha ze wszystkich! Jeśli mężczyzna nie odnosi się z szacunkiem do innych ludzi – czy to obcych, czy bliskich, ale przede wszystkim do Ciebie – nie jest wart zostać niczyim mężem!

10. Pracowitość

Pracowity mężczyzna z każdego kryzysu wyjdzie obronną ręką! Będzie równorzędnym partnerem dla współczesnej kobiety – pracując zawodowo oraz wykonując połowę prac domowych. Kto jest raczej leniwy z natury, wiecznie zmęczony i nie garnie się do pracy, nie będzie dobrym mężem! Będziesz musiała zajmować się nie tylko domem, ale także i nim!

Komentarze 3

Gość 06 stycznia 2021

Jak byłam w Niemczech to pełno było tam gejow i lesbijek. Szczególnie w parkach i dużych miastach chodzili. Ale co to ma do rzeczy

Gość 06 stycznia 2021

Muszę przyznać że to prawda. Mało popularny sposób na lenia i brutalnego alkoholika, ale bardzo skuteczny. Gdy pracowałam w Anglii były popularne kluby dla takich panów. Porsche, limuzyny, i inne wyścigowe auta mieli to prawda i grono wielbicielek, ale też żony i swoje dzieci również. To są wysokie progi o których piszesz. Mało jest odważnych żon które w Polsce chcą mieć takich mężów, choć kase oni latwo zarabiają i to większą niż nie jeden aktor.

Gość 06 stycznia 2021

Czyli taki typowy gej to ideał. Dlatego feministyczny ruch w Anglii USA Chinach Francji Niemczech i Tajlandii w małżeństwie po urodzeniu dzieci przez kobietę, mężowi podaje się estrogeny, by był czuły inteligentny, dobrze zarabiał i był taki jak ona! Dodatkowo mężczyzna po pełnej przemianie nie bije żony ani dzieci, ma wstręt do alkoholu w skutek dzialania estrogenów i zmniejszone potrzeby seksu. Za to wykazuje się więcej manualna sprawnoscia. Mąż taki nie tylko feminizuje ale również mocno kocha emocyjnie, wierny oddany rodzinie a co najważniejsze wiele takich ma zapał i zostaje właścicielami biznesów. A ci którym mniej się poszczęści zawsze na kamerce online zarabiają po 5000 euro na miesiąc z każdej części świata. N