Jak wygląda pożegnanie przed kremacją?

Jak wygląda pożegnanie przed kremacją? Jak wygląda pożegnanie przed kremacją? - fot. freepik.com

Jak wygląda pożegnanie przed kremacją?

Najpopularniejszą formą pochówku w Polsce jest tradycyjny pogrzeb. Polega on na grzebaniu zmarłych w ziemi. Kremacja natomiast nie jest tradycyjną formą pochówku, lecz staje się coraz bardziej popularna i coraz bardziej dostępna.

Zorganizowanie i przeprowadzenie pogrzebu polegającego na skremowaniu zwłok może być łatwe jak tradycyjny pochówek. Dlatego, że zakłady pogrzebowe i krematoria mają określone normy pozwalające na dokonanie takiego procesu.

Realizowanie kremacji powoduje, że sam pogrzeb dzieli się na dwie części. Pierwsza ma miejsce w krematorium. Najczęściej w domach pogrzebowych znajdują się kaplice umożliwiające rodzinie pożegnanie zmarłego przed rozpoczęciem procesu kremacji. Podczas trwania samego procesu rodzina ma najczęściej do dyspozycji kaplicę albo salę ceremonialną. W takim miejscu można się modlić i wspominać zmarłego.

Proces kremacji trwa natomiast około dwóch godzin.

Ile trwa proces kremacji? - fot. freepik.com

Kolejną częścią jest pogrzeb na cmentarzu. Taka ceremonia odbywa się w tradycyjny sposób, lecz zamiast trumny w grobie lub kolumbarium składa się urnę.

Kremacja staje się bardziej popularna. Taki rodzaj pochówku mogą wybrać bliscy osoby zmarłej bez względu na wiarę, pochodzenie czy poglądy. Kościół katolicki także dopuszcza ten rodzaj pogrzebu.

Śmierć to zawsze trudny czas dla rodziny osoby zmarłej. Przede wszystkim, jeżeli dotyczy najbliższych. Jednakże kolej rzeczy jest taka, że śmierć ma miejsce obok nas. Wtedy trzeba się z nią uporać i pogodzić. Ważne jest, by odciąć się od złych emocji i umieć sobie z nimi poradzić. Jest również wiele spraw do zorganizowania w związku z pogrzebem. Dlatego należy wspierać się nawzajem w takich trudnych chwilach. Ważne jest by nie zostać z takim doświadczeniem samemu i nikogo nie pozostawić bez pomocy.

Komentarze