Zasiłek dla bezrobotnych dla osób po 60 roku życia.

Zasiłek dla bezrobotnych dla osób po 60 roku życia. Zasiłek dla bezrobotnych dla osób po 60 roku życia.

Osoby po 60 roku życia bardzo często mają problem ze znalezieniem zatrudnienia. Dotyczy to w dużej mierze kobiet - nierzadko bywa tak, że kobieta (kiedyś matka i żona) rozstaje się ze swoim partnerem i staje w trudnej sytuacji.  Czasem też firma upada. Dobrym zastrzykiem gotówkowym może stać się zasiłek dla osób  bezrobotnych po 60 roku życia. Dziś powiemy o nim trochę więcej.

Zasiłek po 60 roku życia - wsparcie finansowe w trudnej sytuacji

Na ten moment świadczenie to jest równe (od 1 czerwca 2019 r. do końca maja 2020 r.), przy stażu pracy od 5 do 20 lat, 861,40 zł przez pierwsze 3 miesiące prawa do zasiłku, a przez kolejne – 676,40 zł. Jest to podwyżka kwoty o 120 procent. Osoba po 50 roku życia może otrzymywać zasiłek dla bezrobotnych przez 365 dni w roku, jeśli jest w stanie udokumentować swój 20 letni staż pracy.

Zasiłek dla bezrobotnych 60+ -  jak otrzymać?

Przede wszystkim pierwszy krok do otrzymania świadczenia to rejestracja w Urzędzie Pracy. Osoba, która chce ubiegać się o zasiłek musi posiadać status bezrobotnego. Rejestrując się musisz posiadać przy sobie następujące dokumenty:

  • dowód osobisty/dokument tożsamości z adresem zameldowania,
  • świadectwo ukończenia ostatniej szkoły (uczelni) w wersji oryginalnej,
  • świadectwa pracy z wszystkich zakładów oraz oryginały dokumentów potwierdzających ewentualne uprawnienia zawodowe,
  • numer NIP,
  • legitymacja ubezpieczeniowa,
  •  w niektórych przypadkach książeczka wojskowa,
  • osoby, które prowadziły działalność gospodarczą powinny przynieść zaświadczenie o usunięciu z ewidencji działalności gospodarczej.

Komentarze