Koncerty dopiero w 2021 roku? Ekspert WHO uchylił rąbka tajemnicy

Koncerty dopiero w 2021 roku? Ekspert WHO uchylił rąbka tajemnicy Koncerty dopiero w 2021 roku? Ekspert WHO uchylił rąbka tajemnicy

Gospodarka światowa obecnie znajduje się w stagnacji, każdy z nas zastanawia się jak długo potrwa taki stan? Patrząc na obecne działania podejmowane przez światowe rządy, można wnioskować, że ograniczenia związane ze swobodą przemieszczania sie, a także przebywania w miejscach publicznych potrwają jeszcze długi czas.. 

Potwierdzeniem tych tez mogą być słowa bioetyka współpracującego z WHO - Zeke Emanuela, który w wywiadzie dla New York Times, potwierdził iż gospodarka powinna być odmrażana stopniowo, zaś przewidywania i rokowania dla imprez masowych nie są zby dobre....szacuje on, że odmrażanie tej części gospodarki potrwa aż do późnej połowy 2021 roku! 

Również patrząc na nasze lokalne podórko - Polskę - jesteśmy w stanie wyciągnąć szerokie idące wnioski po konferencji Ministra Zdrowia oraz Premiera, która odbyła się w dniu 16 kwietnia. Polska gospodarka będzie odmrażana stopniowo  - zaplanowane zostały 4 etapy, które prezentuja grafika przygotowana przez ministerstwo zdrowia: 

 
fot. Twitter Ministerstwa Zdrowia


Etap pierwszy ma nastąpić już 20 kwietnia, od tego dnia będzie można korzystać z lasów oraz parków, zmienią się również limity w sklepach oraz kościołach. Co ważne, pojawia się wyłączenie z ograniczenia przemieszczania się osób powyżej 13 roku życia z osobą dorosłą. W kolejnych etapach czeka nas odmrażanie poszczególnych gałęzi gospodarki. 

Zapytany o poluzowanie restrykcji dotyczących maseczek, Minister Szumowski odpowiedział, że nastąpi do dopiero, gdy zostanie wynaleziona szczepionka!

 

Komentarze