Najcieplejsze miejsca w europie w maju - Gdzie w maju jest najcieplej w Europie?

Najcieplejsze miejsca w europie w maju - Gdzie w maju jest najcieplej w Europie? Najcieplejsze miejsca w europie w maju - Gdzie w maju jest najcieplej w Europie?

W maju temperatura w Polsce wciąż może wynosić tylko kilka stopni. W nocy zdarzają się jeszcze przymrozki. To więc idealny moment na urlop w którymś z cieplejszych miejsc w Europie.

Nie jest tajemnicą, że w Europie najcieplej jest w basenie Morza Śródziemnego, czyli na południu kontynentu. Ale które miejsca w Europie są najcieplejsze w maju? Nie we wszystkich państwach sezon wegetacyjny roślin zaczyna się w tej samej chwili. Nie w każdym wiosna jest równie urokliwa. Warto wiedzieć, które miejsca są w maju szczególnie przyjazne pod względem pogody.

Według statystyk najcieplejszym miejscem w Europie w maju jest Cypr. Na tej uroczej wyspie można liczyć na nawet 25 stopni ciepła. Można się już kąpać w morzu i spędzać długie wieczory w tawernach. Druga pod względem temperatur jest Grecja. Spora ilość Polaków wyjeżdża tam już na majówkę. Ceny są wówczas niższe niż w szczycie sezonu. Warto zdecydować się wówczas na urlop. Jeśli chodzi o zwiedzanie miast, to najlepiej udać się do Madrytu lub Barcelony. W maju średnia temperatura tam to ok. 20 stopni. W Hiszpanii można też wybrać się na Majorkę, gdzie jest dużo plaż i hoteli dla tych, którzy lubią wypoczywać nad wodą.

Komentarze