Gdzie w europie jest najcieplej w maju?

Gdzie w europie jest najcieplej w maju? Gdzie w europie jest najcieplej w maju?

Zastanawiałeś się kiedyś, gdzie w Europie jest najcieplej w maju? W Polsce ostatnio zimy są coraz łagodniejsze, a wiosna przypomina lato. Jednak na wypadek gorszej pogody warto wiedzieć, który kraj jest szczególnie godny polecenia ze względu na aurę.

Najcieplej o tej porze roku jest na Cyprze. Ta niewielka wyspa na południu kontynentu ma łagodny klimat i wyjątkowo długie lato, które zaczyna się już w maju. Średnio można wtedy liczyć na ok. 25 stopni i w większości czyste niebo, a także brak deszczu. Przyjazny klimat panuje również w Grecji. W samych Atenach jest w maju średnio 21 stopni. Mniejsze wysepki położone na południu mają jeszcze nieco łagodniejszą pogodę. Końcówka maja może być więc odpowiednim czasem na niedrogi urlop w Grecji przy stosunkowo ładnej pogodzie.

W Hiszpanii w maju jest średnio 20 stopni. To o kilka stopni więcej niż w Polsce. Może być jeszcze zbyt chłodno na dłuższe plażowanie, ale warto odwiedzić Barcelonę czy Madryt. Temperatura niższa niż latem oznacza bardziej komfortowe zwiedzanie. Jednocześnie wieczory są już na tyle długie, że można raczyć się winem w tawernach na świeżym powietrzu.

Komentarze