Gdzie na weekend w październiku?

Gdzie na weekend w październiku? Gdzie na weekend w październiku?

Jesień to okres w którym nie do końca wiemy co możemy robić i gdzie możemy wybrać się na weekend. Miejsc w Polsce jest mnóstwo jednak wielu z nas ich niestety nie dostrzega. Warto mieć na uwadze, że październik to nie do końca tylko deszczowy miesiąc, ale również barwny i kolorowy. Złota polska jesień, jeden z najpiękniejszych okresów, nie zapominajmy o tym i spędzajmy ten czas wyjątkowo. Gdzie możemy wybrać się na weekend w październiku? Oto lista 4 miejsc, które warto zobaczyć podczas jesiennych dni.

Malbork -  Piękny, bajeczny Malbork to z pewnością miejsce, które powinien zobaczyć każdy kto jest mieszkańcem naszego kraju. Niesamowity, zabytkowy Zamek w Malborku to historia która sięga średniowiecza. Najwięcej osób decyduje się na zwiedzanie w okresie maj - wrzesień co sprawia, że miejsce to jest w tym czasie bardzo zaludnione. Jednak jeśli chcemy uniknąć tłumów to koniecznie wybierzmy się do tego magicznego miejsca w październiku.

Gdzie na weekend w październiku? - fot. freepik.com

 

Bieszczady - Bieszczady w październiku to miejsce niesamowicie malownicze. Prawdziwa Polska jesień właśnie tam przedstawiona jest najpiękniej. Jeżeli dotychczas nie miałeś wolnego weekendu w tym okresie i nie było dane Ci zwiedzić Bieszczad to konicznie postaraj się go znaleźć. Złociste połoniny są naprawdę wyjątkowe, a czas spędzony w nich z pewnością będzie niezapomniany.

Wrocław  - Jedno z najpiękniejszych miast w Polsce! Jeżeli dotychczas nie było okazji go zwiedzić to koniecznie czas to nadrobić. Październik również jest do tego świetnym miesiącem. Gdy tylko pojawi się wolny weekend, a pogoda dopisze to nie czekaj zbyt długo i koniecznie namów najbliższych na wypad.

Trójmiasto - Gdańsk, Gdynia, Sopot - Jesienne spacery po Trójmieście mogą być tak samo piękne jak letnie leżakowanie na plaży. Brak urlopu w okresie letnim nie dyskwalifikuje tych miejsc w kategorii urlopów weekendowych, a wręcz przeciwnie. W październiku urok miast tych zdecydowanie wzrasta, ale dostrzec mogą to tylko Ci którzy odważą się w tym czasie na wyjazd.

Gdzie na weekend w październiku? - fot. freepik.com

Komentarze