Co zabrać na wyjazd nad morze? Czego nie powinnaś zapomnieć?

Co zabrać na wyjazd nad morze? Czego nie powinnaś zapomnieć? Co zabrać na wyjazd nad morze? Czego nie powinnaś zapomnieć?

Wyjazd nad morze lada chwila? Najwyższy czas, żeby się spakować! Komu z nas nie zdarzyło się przez nieuwagę zapomnieć o zabraniu czegoś ważnego w podróż. Wszyscy wiemy, jakie potrafi być to kłopotliwe, dlatego podsumujmy - czego nie powinnaś zapomnieć, kiedy wybierasz się nad morze.

Jak wiadomo - celem wizyty nad morzem jest w ogromnej większości przypadków nie tylko kąpiel w morzu, ale również (a dla niektórych przede wszystkim) opalanie. Warto pamiętać o kremie do opalania z filtrem o odpowiednio dobranej „mocy”, kremie po opalaniu oraz rezerwowo maści na oparzenia. Wszystko po to, by wyjazd nad morze okazał się przyjemnością, a nie walką z poparzeniami od słońca. Pozostając w temacie ochrony przed promieniami słonecznymi - warto pamiętać o okularach przeciwsłonecznych i czapce z daszkiem.

Udar słoneczny może być naprawdę niebezpieczny, dlatego należy dbać o odpowiednią temperaturę ciała. Będąc już na miejscu należy pamiętać nie tylko o opalaniu się z zachowaniem rozwagi, ale również o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Poza profilaktyką przeciwsłoneczną dobrze jest zabrać ze sobą skromną apteczkę z tabletkami na ból brzucha, czy głowy - w końcu to wyjazd nad morze i warto, by w razie nieoczekiwanych problemów nie tracić czasu na wyprawę do apteki.

Pamiętajmy również o letnich ubraniach, które zakrywają całe ciało. Mogą okazać się one niezbędne, kiedy uznamy, że nasze ciało otrzymało już wystarczająco dużą dawkę promieni słonecznych i warto zrobić kilku godzinną przerwę i jednocześnie nie musieć chować się w cieniu. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również parasol plażowy.

Poza kwestiami zdrowotnymi - wszystko zależy już tylko od ciebie, w końcu to twój wyjazd nad morze. Miłego wypoczynku!

Komentarze