Z czym łączyć hortensje w ogrodzie?

Z czym łączyć hortensje w ogrodzie? Z czym łączyć hortensje w ogrodzie?

Sadzenie roślin w ogrodzie może wydawać się błahe jednak naprawdę wymaga sporego poświęcenia czasu. Każda z nas chciałby, aby jej ogród wyglądaj jak w bajce, a rośliny współgrały ze sobą. Tak też jest również hortensjami. Z czym łączyć hortensje w ogrodzie? Co posadzić obok hortensji?   Hortensje to jedne z najbardziej uniwersalnych roślin w ogrodzie. Nie wymagają zbyt dużej ilości słońca, więc możesz też bez problemu posadzić je w cieniu. Oto 4 rodzaje roślin. Dzięki nim Twoje hortensje z pewnością będą wyglądały rewelacyjnie.

1. Hortensja i róże

Okazuje się, że Hortensja najlepiej czuje się obok prawdziwej królowej ogrodu róży. Zarówno hortensja jak i róża kwitną w podobnym czasie i posiadają praktycznie takie same warunki co do podłoża i reszty uprawy.

Co posadzić obok hortensji w ogrodzie? fot. freepik.com


2. Werbena patagońska

Przepiękna roślina sezonowa sadzona na wiosnę. Jej kształt liści, wielkość kwiatów, a także wysokości idealnie pasuje do hortensji. Jeżeli dotychczas nie sadziłaś jej obok swojej hortensji to koniecznie to zmień i zasadź wiosną.

3. Rośliny zimozielone

Hortensja również świetnie prezentuje się w rodzinie krzewów zimozielonych. Bukszpany oraz cisy idealnie pasują do hortensji. Najlepiej prezentują się na ścieżce ogrodowej bądź przy drzwiach. Dzięki temu twoi goście będą oczarowani nowymi zmianami w ogrodzie.

Z czym łączyć hortensje w ogrodzie? fot. freepik.com


4. Byliny

Byliny to rośliny wieloletnie, posiadające wiele rodzajów. Nie wymagają one zbyt dużej ilości pielęgnacji. Hortensja posadzona w towarzystwie bylin wygląda nieziemsko. Jeżeli dotychczas nie próbowałaś tego połączenia to koniecznie zakup byliny i spróbuj zasadzić obok nich hortensje.

 

Komentarze