Wysokie kwiaty do ogrodu - Wysokie kwiaty ogrodowe wieloletnie

Wysokie kwiaty do ogrodu - Wysokie kwiaty ogrodowe wieloletnie Wysokie kwiaty do ogrodu - Wysokie kwiaty ogrodowe wieloletnie

Piękny ogród to marzenie każdej kobiety. Wybór kwiatów i krzewów jednak nie jest taki prosty, a wręcz przeciwnie wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Zastanawiałaś się kiedykolwiek jakie kwiaty idealnie wpasowałby się w Twój ogród? Poniżej przygotowana została lista kwiatów, które nie tylko są piękne, ale również kwitną w naszym ogrodzie co rok.

Wysokie kwiaty ogrodowe wieloletnie

Pierwszą, idealnie wpasowującą się rośliną jest tojeść kropkowana, która po posadzeniu raz będzie pojawiać się przez długie lata w naszym ogrodzie. Jej kwiaty najczęściej możemy podziwiać w okresie wakacyjnym, mimo, że nie do końca lubi słońce. Najlepiej jest posadzić ją w miejscu pozbawionym promieni słonecznych. Warto pamiętać, że kwiat ten uwielbia wilgotną glebę i brak nawodnienia może mu tylko i wyłącznie zaszkodzić. \

Kolejną przepiękną i unikatową rośliną jest dzwonek kropkowany. Jego łatwość w uprawia sprawia, że pokusza się na niego nie jedna gospodyni do swojego ogrodu. Roślina ta posiada na swoich kwiatach malutkie urocze kropki, które z pewnością przypadną do gustu nie jednej sąsiadce. Wielkość dzwonka kropkowanego jest wprost proporcjonalna do każdego ogrodu, ponieważ wynosi około 30 cm. Poniżej zdjęcie dzwonka kropkowanego. 

Moda w ogrodzie ciągle się zmienia jednak tradycyjne lilie zawsze będą w modzie i to się nie zmieni nigdy. Lilie ogrodowe najlepiej jest sadzić na glebach, które są bogate w próchnicę. Warto pamiętać, że kwiaty te nie do końca lubią wodę, a wręcz przeciwnie wolą gdy gleba jest bardziej sucha, niż mokra. Poniżej zdjęcie lilii do ogrodu: 
 

 

Komentarze