Sadzenie roślin we wrześniu - Co można sadzić we wrześniu?

Sadzenie roślin we wrześniu - Co można sadzić we wrześniu? Sadzenie roślin we wrześniu - fot. freepik.com

Wrzesień w ogrodzie to czas w którym możemy poświęcić się w pełni pracą w ogrodzie. Słońce już nie jest tak mocne i niebezpieczne jak podczas miesięcy letnich. Pomimo, że wieczory stają się coraz to krótsze to wygospodarowanie czasu nie powinno być dla nas większym problemem. Tak więc, jakie rośliny możemy sadzić we wrześniu w swoim ogrodzie? Oto lista 5 najbardziej powszechnych dzięki, którym Twój ogród będzie wyjątkowy nawet jesienią.  Co można sadzić we wrześniu? 

Bergenia sercowata  - Bylina zimnozielona bardzo często nazywana przez ogrodników również bergenia sercolistna z racji, iż jej listki przybierają kształt serca. Bergenia sercowata nie wymaga dużego nasłoneczniania, a wręcz przeciwnie preferuje miejsca zacienione.

Byliny - Rośliny te posiadają szeroki wachlarz zastosowań. Bardzo często wykorzystywane są do tworzenia bukietów i innych kompozycji ogrodowych. Najwięcej rodzaji bylin uwielbia stanowiska słoneczne bądź lekko zacienione.

Wrzosy - Wrzesień to najlepszy okres na sadzenie wrzosów.  Dzięki nim jesienny ogród będzie wyglądał zachwycająco. Wrzosy potrafią żyć bardzo długo, czasami osiągają nawet wiek 20 lat. Wszystko za sprawą konsekwentnego postępowania zarówno zimą jak i wiosną. Dlatego też pamiętaj o corocznym przycinaniu i okrywaniu na zimę.

Co można sadzić we wrześniu? - fot.freepik.com

 

Tulipany - Tulipany tak jak większość kwiatów cebulkowych należy sadzić właśnie jesienią. To jedne z najbardziej popularnych kwiatów, które zasadzone we wrześniu będą cieszyć nasze oko całą wiosnę. Tulipany preferują stanowiska słoneczne i żyzną, wilgotną glebe.

Zawilce - Zawilce to rośliny, które idealnie sprawdzają się w każdym ogrodzie. Urocze, delikatne kwiaty sadzone we wrześniu wypuszczają swoje pierwsze kwiaty na wiosne. Zawilce nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, jedynym wymogiem jest systematyczne podlewanie. 

 

 

 

 

 

Komentarze