Niebieskie kwiaty kwitnące w czerwcu

Niebieskie kwiaty kwitnące w czerwcu Niebieskie kwiaty kwitnące w czerwcu

Kwiaty są nieodłącznym elementem każdego ogrodu. Niektórzy dopierają sobie kwiaty na zasadzie własnych upodobań, inni tworzą tematyczne ogrody takie jak np. ogród różany. Jeszcze inni chcą dobierać sobie kwiaty na zasadzie kolorystycznej i w tej sposób powstają żółte, różowe, białe i niebieskie ogrody. Na jakie więc kwiaty stawiać, decydując się na niebieski czerwcowy ogród? Oto lista niebieskich kwiatów kwitnących w czerwcu:

  • Chaber górski,
  • Niebieskie hortensje,
  • Niezapominajka,
  • Wielosił błękitny,
  • Ostróżka ogrodowa,
  • Farbownik lazurowy.

Które z nich prezentują się najbardziej okazale?

Chaber górski - Chaber górski pochodzi z rodziny astrowatych. Jego główną cechą charakterystyczną jest fakt, że występuje on zazwyczaj w górach, na stokach i wyżynach. Chaber górski ma kształt małych, osadzonych blisko siebie rureczek, które jako całość prezentują się naprawdę wyjątkowo. Dodatkowo wyróżnia go także fakt, że występuje w mocno nasyconym niebieskim kolorze z fioletowym środkiem. Jest to niewątpliwie oryginalny i niepowtarzalny okaz, który zasługuje na naszą uwagę!

Chaber górski - fot. freepik.com


Niebieskie hortensje - Przepiękne duże kwiaty układające się w kształt kopuły sprawiają, że każdy ogród wygląda magicznie i wyjątkowo. Hortensje to kwiaty, które cieszą się ogromną popularność wśród ogrodników. Dodatkowo są one tak okazałe i prezencyjne, że posiadanie ich w swoim ogrodzie sprawia, iż z sezonu na sezon chcemy ich jeszcze więcej. Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, przez co mogą uzupełniać większość ogrodowych koncepcji.

Niebieskie hortensje - fot. freepik.com


Niezapominajka - Niezapominajka jest delikatnym i lekkim kwiatem, który potrafi w swojej prostocie oczarować naprawdę każdego ogrodnika i nie tylko. Małe kwiaty w niezliczonych ilościach sprawiają, że ogród wygląda jak by był usłany pięknym, nasyconym niebieską barwą dywanem. Niezapominajki doskonale współgrają z innymi roślinami, ożywiają ogród i prezentują się nad wyraz wyjątkowo.

Niezapominajka -  - fot. freepik.com


Ostróżka ogrodowa - Mocno nasycone niebieską barwą pięciopłatkowe kwiaty, które tworzą grona. Przepięknie wyglądają w towarzystwie niezapominajek, gipsówki a także różnorakich krzewów. Niewątpliwie zdobią ogrodów, nadają mu charakteru i pazura. Ostróżka ogrodowa jest rośliną występująca w kilku rodzajach, a mianowicie wyróżnia się ostróżkę pojedynczą, półpełną i pełną. Zazwyczaj kwitnie ona od czerwca do września.

Ostróżka ogrodowa  - fot. freepik.com

Komentarze