Najpiękniejsze krzewy do ogrodu - Krzewy kwitnące do ogrodu

Najpiękniejsze krzewy do ogrodu - Krzewy kwitnące do ogrodu Najpiękniejsze krzewy do ogrodu - Krzewy kwitnące do ogrodu

Krzewy są zdecydowanie dużo piękniejsze i łatwiejsze w uprawie, niż kwiaty. Coraz większa liczba osób zaczyna się na nie decydować. Jakie krzewy najczęściej powinny gościć w naszych ogrodach? Oto 4 najczęściej wybierane. Pod każdym krzewem zaprezentujemy Wam jego zdjęcie. 

Dereń jadalny

Jeden z większych, drzewo podobnych krzewów. Zazwyczaj osiąga aż od 4 do 7 wysokości. Okres w którym zaczyna kwitnąć to marzec, kwiecień. Jednak najpiękniejszy okazuje się jesienią kiedy to wydaje piękne, czerwone owoce. 

Hortensja bukietowa

Hortensja z reguły posiada wysokość od 1 do 3 metrów. Ważną rolę podczas zasadzenia odgrywa gleba. Najlepiej, aby była ona wilgotna i żyzna, dzięki takiemu podłożu nasz krzew z pewnością zagości na dłużej w naszym ogrodzie.

Ketmia syryjska

Maksymalna wysokość jaką osiąga to 2 metry. Roślina ta jest niesamowita zwłaszcza na jesień gdy to jej liście przebarwiają się na prześliczny, złocisty, jesienny kolor. Podczas sadzenia najważniejszym aspektem jest dopływ energii słonecznej, która w rozwoju tej rośliny jest niezbędna.

Tawuła japońska

Krzew, który kwietnie tylko i wyłącznie latem, lipiec to miesiąc w którym czaruje swoimi różowymi kwiatami właściciela, a także wszystkich sąsiadów. Zazwyczaj osiąga od 50 do 150 cm więc znacznie mniej, niż reszta.

 

Komentarze