Najpiękniejsze drzewa liściaste do ogrodu i koło domu

Najpiękniejsze drzewa liściaste do ogrodu i koło domu Najpiękniejsze drzewa liściaste do ogrodu i koło domu

Drzewa pełnią ważna rolę w obrazie całego ogrodu. Zwiększają linie horyzontu, dają cień, a także potrafią ożywić ogród przydomowy. Chciałbyś dodać czegoś do ogrodu, a nie chcesz, aby był to krzew czy kolejny kwiatek? Posadź drzewo, które przez kolejne lata będzie dawało Ci dużo radości, będziecie mogli zobaczyć jak rośnie razem z Wami!  Poznaj listę napiękniejszych drzew liściastych do ogrodu i posadzenia koło domu.  Zaprezentujemy zarówno małe drzewka ozdobne do ogrodu, jak i drzewa, które będą w nim długie lata! 

1. Złotokap zwyczajny - jest to małe drzewko ozdobne, należy do rodziny bobowatych. Jego piękne, żółte kwiaty wpadają w oko! 


fot. pixabay

2. Migdałowiec trójklapowy - jego nazwa wywodzi się od kształtu liści, dorasta do 2 metrów. 


fot. pixabay

3. Dąb błotny kulisty - jest to drzewo wolnorosnące, dorasta do 20 metrów, jego korona jest zaoogrąglona - kulista, przez co często możemy go spotkać w parkach jako drzewo ozdobne. 

fot. pixabay

4. Sumak octowiec - drzewko bardzo dobrze nam znane! Często występuje w Polskich ogrodach, jego mocno intensywnie przebarwione liście jesienią daja piekne barwy! 

fot. pixabay

5. Klon jesionolisty - osiąga wysokość około 15-20 metrów, swoją piekno zawdzięcza ozdobnymi liśćmi. Rośnie bardzo szybko. 

fot. pixaba

Komentarze