Kwiaty kwitnące w sierpniu

Kwiaty kwitnące w sierpniu Kwiaty kwitnące w sierpniu

Sierpień to czas w którym nasz ogród wygląda najpiękniej. Barwne kwiaty ozdabiające nasz ogród nadają mu uroku jakiego wcześniej z pewnością nie miał. Jeżeli dotychczas nie zajmowałaś się specjalnie swoim ogrodem, a fakt jakie posadzić kwiaty jest Ci obcy to koniecznie powinnaś zapoznać się z propozycjami poniżej. Jakie kwiaty posadzić, aby w sierpniu pięknie ozdobiły nasz ogród. Oto 4 najciekawsze propozycje.

1. Smagliczka nadmorska

Roślina ta nie wymaga specjalnych wymogów odnośnie pielęgnacji i uprawy. Nasiona smagliczki nadmorskiej wysiewa się wprost do gruntu mniej więcej początkiem wiosny. Czas w którym możemy cieszyć oko smagliczką to około 2 miesiące. W momencie gdy przekwitnie należy podciąć jej końce. Dzięki temu z pewnością zakwitnie ona na nowo jesienią.

Kwiaty kwitnące w sierpniu  - fot. freepik.com

2. Szarłat zwisły

Jednoroczna roślina osiągająca wysokość maksymalną 100cm. Swoim urokiem czaruje całe lato, bardzo często, aż do końca października. Piękne, zwisające, czerwono - bordowe kwiaty udekorują nie jeden ogród.

Kwiaty kwitnące w sierpniu  - fot. freepik.com

3. Tytoń oskrzydlony

Roślina jednoroczna, która zazwyczaj osiąga wysokość 120cm. Okres w którym możemy podziwiać jej piękne kwiaty to najczęściej okres od lipca do września. Roślina ta najbardziej lubi stanowiska jasne, bardzo dobrze oświetlone. Tytoń oskrzydlony nie wymaga specjalnej pielęgnacji, jednak warto mieć na uwadze, że nie lubi suszy. Nawilżone podłoże oraz podlewanie odpowiednimi nawozami odpowiednio działa na podłoże i z pewnością pomaga podczas wzrostu.

4. Malwa

Roślina dwuletnia, dość wysoka, zazwyczaj osiąga wysokość 2,5 metrów. Jej najczęściej białe i różowe kwiaty spodobają się z pewnością nie jednemu miłośnikowi. Malwa z reguły preferuje miejsca mocno nasłonecznione dlatego też jej największy rozkwit występuje w miesiącach lipiec - wrzesień.

Komentarze