Kwiaty kwitnące w październiku - Co kwitnie w październiku?

Kwiaty kwitnące w październiku - Co kwitnie w październiku? freepik.com

Październik to miesiąc który zupełnie kojarzy się z jesienią i chłodnymi dniami. Liście wszystkich drzew, a także krzewów zaczynają przybierać złocisty kolor. Inaczej jest jednak odrobinę z kwiatami, które nie kwitną zbyt często o tej porze roku. Jakie kwiaty kwitną w październiku? Oto lista 4 najbardziej powszechnych odmian kwiatów, które po wcześniejszym zasadzeniu z pewnością zakwitną w twoim ogrodzie początkiem października. Co kwitnie w październiku? 

Aksamitka wyniosła - Kwiat należący do rodziny astrowatych i występuje w około 40 gatunkach. Rozmiar do którego dorastają jest naprawdę różny. Zazwyczaj w Polsce kwiat ten osiąga wysokość 60cm i najbardziej lubi stanowisko słoneczne.

Kwiaty kwitnące w październiku - fot. freepik.com

 

Nagietek lekarski  - Jednoroczna roślina również z rodziny astrowatych. Kwiat nagietka lekarskiego zazwyczaj przyjmuję kolor żółty i pomarańczowy. Roślina ta nie ma specjalnych wymogów jeżeli chodzi o uprawę, preferuje stanowiska słoneczne. Charakterystyczną cechą jest wrażliwość na temperaturę. Kwiat nagietka w momencie gdy zanosi się na chłodniejszą temperaturę bądź deszcz zamyka się i rozkwita na nową dopiero gdy pojawią się przejaśniania.

Kwiaty kwitnące w październiku - fot. freepik.com

 

Szarłat zwisły  - Roślina jednoroczna, dość niska, osiąga wysokość maksymalną około 100cm. Należy do rodziny szarłatowatych i kwitnie zazwyczaj do końca października. Bardzo dobrze sprawdza się również jako roślina cięta. Bardzo długo zachowuje świeżość więc często wykorzystywana jest także do tworzenia bukietów i wiązanek.

Kwiaty kwitnące w październiku - fot. freepik.com

 

Zatrwian wrębny  - Jednoroczna roślina z rodziny ołownicowatych. Wysokość kwiatu osiąga mniej więcej 60cm i kwitnie do początku października. Kwiat ten zazwyczaj przyjmuję kilka barw, białą, czerwoną różową, a także żółtą. Stanowiska słoneczne są dla niego najbardziej odpowiednie. Najlepiej odnajduje się na podłożu żyznym i suchym.

Kwiaty kwitnące w październiku - fot. freepik.com

Komentarze