Kwiaty kwitnące w lipcu - Jakie kwiaty kwitną w lipcu?

Kwiaty kwitnące w lipcu - Jakie kwiaty kwitną w lipcu? Kwiaty kwitnące w lipcu - Jakie kwiaty kwitną w lipcu?

Ogród w lipcu to czas w którym prezentuje on się najpiękniej. Wszelkiego rodzaju rośliny ozdobne w pełni kwitną i ozdabiają nasz ogród właśnie w tym letnim miesiącu najbardziej. Kwiaty nie tylko pięknie pchną i cieszę nasze oczy, ale również dają pożywienie wszelkim owadom latającym. Jaki kwiaty zazwyczaj kwitną w lipcu? Oto lista 5 najbardziej powszechnych.

1. Chaber bławatek

Roślina jednoroczna z rodziny astrowatych, która zazwyczaj osiąga maksymalnie 90cm. Posiada piękne, zielone liście, które kwitną mniej więcej od początku kwietnia do sierpnia. Uprawa bławatka jest łatwa i nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Najlepiej czuje się w miejscu mocno słonecznym na glebie ubogiej w składniki pokarmowe.

fot. freepik.com

 

2. Groszek pachnący

Jednoroczna roślina z rodziny bobowatych, której pędy osiągają długość nawet do 200cm. Piękne, mocno pachnące kwiaty zazwyczaj posiadają barwę białą, różową, niebieską bądź mocno pomarańczową.

fot. freepik.com

 

3. Werbena ogrodowa

Bylina, która jest jedną z najbardziej popularnych w uprawie. Niewielka werbena osiąga wysokość około 20-40cm. Roślina ta zazwyczaj przyjmuję kolor różowy, biały, żółty, a także czerwony. Początek czerwca to okres w którym werbena zaczyna kwitnąć i zazwyczaj przestaje w październiku.

fot. freepik.com

 

4. Szałwia błyszcząca

Bylina pochodzenia Brazylijskiego o wysokości maksymalnie do 150cm. Roślina ta w polskich odgrodach zazwyczaj kwitnie w okresie czerwiec - październik. Piękne czerwone kwiaty zauroczą nie jednego fanatyka roślin ogrodowych.

fot. freepik.com

 

5. Żeniszek meksykański

Roślina jednoroczna należąca do rodziny astrowatych o drobnych sercowatych liściach. Zazwyczaj zaczyna kwitnąć w czerwcu i ozdabia nasz ogród, aż do pierwszych zimowych przymrozków. Żeniszek meksykański najczęściej przyjmuję barwę fioletową, białą bądź różową.

fot. freepik.com

Komentarze