Kwiaty kwitnące w czerwcu. - Jakie kwiaty kwitną w czerwcu?

Kwiaty kwitnące w czerwcu. - Jakie kwiaty kwitną w czerwcu? Kwiaty kwitnące w czerwcu. - Jakie kwiaty kwitną w czerwcu?

Czerwiec jest letnim miesiącem w którym wszystko budzi się do życia. Podobnie jest także z kwiatami, one także zaczynają eksponować swoje wdzięki w tym okresie. Lista kwiatów kwitnących w czerwcu

 • Dzwonek ogrodowy
 • Fiołek ogrodowy,
 • Bratek
 • Goździk brodaty
 • Lak pospolity
 • Naparstnica purpurowa
 • Niezapominajka leśna
 • Prawoślaz różowy,
 • Szałwia błyszcząca,
 • Werbena,
 • Tytoń oskrzydlony,
 • Portulaka wielokwiatowa.

A które z nich są najpiękniejsze i wzbogacą ogród w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny? Oto nasze top 5 kwiatów kwitnących w czerwcu.

Niezapominajka leśna - Przepiękne kwiaty, występujące zazwyczaj w dzikiej postaci, dzięki czemu są jeszcze piękniejsze i tajemnicze. Niezapominajkę charakteryzuje delikatność, subtelność i lekkość. Jej kwiaty przypominają małe skupiska układające się w owal po brzegi wypełnione niebieskimi, białymi lub różowymi kwiatuszkami zazwyczaj z żółtym środkiem. Piękny kwiat kwitnący w czerwcu. 

Niezapominajka - kwiat kwitnący w czerwcu - fot. freepik.com


Portulaka wielokwiatowa  - Gatunek rośliny pochodzącej z Ameryki Południowej a dokładniej z Argentyny oraz Brazylii. Kolorowe kwiaty zazwyczaj występujące w różnych odcieniach różu, czerwieni oraz żółci. W Polsce występują trzy odmiany portulaka są to rośliny o kwiatach pojedynczych, półpełnych oraz pełnych. Portulak zaczyna kwitnąć zazwyczaj pod koniec czerwca.

Portulaka wielokwiatowa - śliczny kwiat kwitnący w czerwcu - fot. freepik.com


Prawoślaz różowy - Bywa nazywany także malwą różową, malwą ogrodową czy też zygmarkiem. Bardzo charakterystyczny kwiat w różowym kolorze, który prawdopodobnie pochodzi z Chin. Okazuje się także, że malwa różowa znalazła swoje zastosowanie nie tylko jako roślina ozdobna lecz także jako barwnik w gastronomii, lek w medycynie oraz surowiec zielarski.

Prawoślaz różowy - fot. freepik.com


Lak pospolity Jakie jeszcze kwiaty kwitną w czerwcu?  Lak Pospolity - Znany także pod nazwą lak pachnący. Już sama nazwa wskazuje, iż główną cechą charakterystyczną dla tej rośliny jest jego intensywny i prze piękny zapach, który pozytywnie wpływa na zmysł węchu człowieka. Niegdyś częściej wykorzystany w ogrodnictwie, aktualnie nieco rzadziej spotykany. Występuje w wielu odmianach, mniej lub bardziej się od siebie różniących, dlatego też każdy kto zdecyduje się na posadzenie go w swoim ogrodzie z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Lak pospolity - fot. freepik.com


Dzwonek ogrodowy - Przepiękna delikatna roślina, której kwiaty przypominają malutkie, subtelne, zwisające dzwoneczki. Występuję w różnych odcieniach bieli, niebieskiego oraz różu. Potrafi idealnie przyozdobić każdy ogród i wpasować się w każde otoczenie. Jej dzwonkowaty kształt sprawia, że wygląda lekko, wyjątkowo i niepowtarzalnie.

Kwiat kwitnący w czerwcu - dzwonek ogrodowy - fot. freepik.com

 

Komentarze