Kwiaty kwitnące jesienią - Jakie kwiaty kwitną jesienią?

Kwiaty kwitnące jesienią - Jakie kwiaty kwitną jesienią? Kwiaty kwitnące jesienią - Jakie kwiaty kwitną jesienią? - fot. freepik.com

Kwiaty kwitnące jesienią są dopełnieniem oraz prawdziwą ozdobą jesiennych ogrodów. Przykładem mogą być choćby astry, chryzantemy, dalie czy wrzosy. Te rośliny ze względu na swój długi okres kwitnienia będą zachwycać nawet do przymrozków. Oczywiście czas kwitnienia ostatnich roślin zależy od pogody. Najładniej oraz najdłużej rośliny kwitną wtedy, kiedy jesień jest ciepła oraz długa. Ich wrogiem są niskie temperatury. Warto doceniać jesień za to, że jest to najbardziej kolorowa pora roku. Kwiaty jesienne nie ustępują w niczym tym letnim oraz wiosennym. Jakie kwiaty kwitną jesienią? 

Piękne wrzosy posadzone na parapecie - fot. freepik.com

Najbardziej dominują w jesiennej porze wrzosy i chryzantemy. Natomiast w przydomowych ogrodach marcinki. Bardzo ciekawą rośliną jest wrzos. Jest to zimozielona krzewinka o wysokości 20-50 cm. Jego kwiaty rozwijają się we wrześniu oraz październiku. Odmiany pączkowe kwitną do listopada, niekiedy do grudnia. Najlepiej rośnie w lekkiej, próchniczej oraz kwaśnej glebie.

Kwiaty kwitnące jesienią - zimowit - fot.freepik.com

Bardzo wartościową rośliną jest zimowit jesienny. Kwitnie on w stanie bezlistnym. Sadzi się je na rabatach słonecznych bądź półcienistych w glebie żyznej, próchniczej oraz przepuszczalnej. Na jednym miejscu zimowity mogą egzystować przez kilka lat, a gdy się zagęszczą trzeba je wykopać.

Kwiaty kwitnące jesienią -  astry - fot. freepik.com

Marcinki są zakwitającymi jesienią astrami nowoangielskimi, astrami nowobelgisjkimi bądź astrami krzaczastymi. Nazwa pochodzi od imienia Marcin. Marcinki różnią się od siebie wysokością. Kwiaty ich mają fioletowe, niebieskie, różowe lub białe ubarwienie. Najlepiej rosną w słonecznych miejscach w glebie próchniczej, żyznej oraz dość wilgotnej.

Żółwik ukośny jest rośliną, która rozpoczyna kwitnienie końcem sierpnia, a w zimne i chłodne lata we wrześniu. Jego kwitnienie trwa do przymrozków. Najlepiej czuje się w miejscu słonecznym. Wówczas konieczne jest podlewanie. Przy przymrozkach wrześniowych może nie zdążyć zakwitnąć.

Z pewnością warto w swoim ogródku uprawiać kwiaty kwitnące jesienią i cieszyć się pięknem tej pory roku.

Komentarze