Kwiaty do ogrodu wieloletnie długo kwitnące

Kwiaty do ogrodu wieloletnie długo kwitnące Kwiaty do ogrodu wieloletnie długo kwitnące

Kwiaty ogrodowe, wieloletnie to idealny pomysł do ogrodu, który nie należy do najmniejszych, a wręcz przeciwnie. Dzięki nim ogród będzie piękny prawie przez cały rok, ponieważ, aż od wiosny do jesieni. Kwiaty wieloletnie noszą nazwę byliny i właśnie dzięki nim możemy być spokojne o nasz ogród każdego roku. Jakie byliny są najlepsze do ogrodu?

Krwawnik pospolity

Jest to jedna z najpiękniejszych i najdłużej kwitnących bylin. Już swoje pierwsze pąki zaczyna wypuszczać zaraz po zimie. Najdłużej zazwyczaj kwitnie do późnej jesieni, a czasami nawet wczesnej zimy.

Zawciąg nadmorski

Malutka bylina, która pomimo swoich centymetrów co rok kwietnie na nowo. Jej kwiaty zazwyczaj są koloru różowego i kwitną od kwietnia do września.

Kocimiętka Faassena

Jedna z najdłużej i najpiękniej kwitnących bylin. Piękne lawendowe kwiaty, które przybiera w maju najczęściej kwitną do początku października. Kocimiętka lubi rosnąć w grupie i zazwyczaj bez problemu znosi suszę, która jak wiadomo latem jest nieunikniona.

Goździk kropkowany

Bylina, która nie potrzebuje zbyt dużo opieki jest idealnym kwiatem dla osób zapracowanych. Jedyne czego wymaga to słońca, które jest dla niej  najważniejsze. Idealnie sprawdzi się na skalistym terenie.

Irys syberyjski

Irys to kwiat, który uwielbia wilgoć. Zazwyczaj zaczyna wypuszczać pierwsze pąki już wiosną lub początkiem lata.

Komentarze 1

Gość 14 kwietnia 2020

Szkoda , że nie ma zdjęcia kwiatów przy ich opisie.