Krzewy ozdobne do ogrodu kwitnące wieloletnie

Krzewy ozdobne do ogrodu kwitnące wieloletnie Krzewy ozdobne do ogrodu kwitnące wieloletnie

Planując ogród, warto pomyśleć o zasadzeniu w nim krzewów - są świetnym, długofalowym rozwiązaniem, które może dawać Ci w poszczególnych miesiącach roku piękne kwiaty. Krzewy ozdobne do ogrodu kwitnące wieloletnie mogą być dobrą alternatywą do zwykłych bylin czy kwiatów, krzewy potrafią pięknie się rozrosnąć, zaś efekt tego rozrostu po kilku latach może być zachwycający. 

Jakie krzewy do ogrodu wybrać? Mamy dla Ciebie propozycje ma poszczególne części roku. Postaramy się przybliżyć każdy krzew z osobna. 

1. Dereń jadalny - krzew ozdobny dorastający do 8 metrów, piękny i rozłożysty. Nie jest wymagający przy uprawie, rozkwita wczesną wiosną. Rozkwita często w marcu. 

 

2. Kolkwicja chińska - kwitnie często w drugiej połowie wiosny, osiąfa wysokość od 3 do 4 metrów. 

 

3. Judaszowiec południowy - rośnie aż do 14 metrów, w naszym klimacie nieco niższy. Jesienią przebarwia się na kolor żółty. 

4. Tawuła japońska - krzew ozdobny, rośnie do wysokości 1 metra. Piękne kwiaty ukazują się na przełomie czerwca i lipca. 

5. Hortensja bukietowa - krzew rosnący do 4 metrów wysokości. Kwitnie w październiku. Jej kwiaty często są w barwie kremowej, a następnie zmieniają się w purpurę. 

6. Berberys - Odporny na niskie temperatury i suszę, dorasta do 1,5 metra wysokości. 

Komentarze 2

Gość 27 kwietnia 2020

Co do nr 6 to według mnie jest Mahonia pospolita - kwiat :)

Gość 26 kwietnia 2020

Ostatni krzew to nie berberys ale machonia