Krzewy kwitnące w sierpniu - Jakie krzewy kwitną w sierpniu?

Krzewy kwitnące w sierpniu - Jakie krzewy kwitną w sierpniu? Jakie krzewy kwitną w sierpniu? - fot.freepik.com

Piękny ogród to marzenie nie jednej właścicielki domu. Kwiaty i krzewy to podstawa wyjątkowego ogrodu. Dzięki odpowiedniemu wystrojowi nasz ogród będzie wyglądał inaczej, niż wszystkie inne. Jeżeli jednak nie masz odpowiedniego, twórczego wyczucia podczas urządzania to powierz tę rolę komuś bardziej doświadczonemu. Jakie krzewy najlepiej sprawdzą się w Twoim ogrodzenie w sierpniu? Oto lista 4 najbardziej powszechnych krzewów, które powinny znaleźć się w Twoim ogrodzie.

Ketmia syryjska  - Roślina doniczkowa, która idealnie sprawdzi się na naszym tarasie. Zasadzona potrafi przetrwać nawet zimowe przymrozki. Zazwyczaj osiąga wysokość około 2,5 metra, więc jest dość wysoka i potrzebuje dużo więcej miejsca, niż inne krzewy.

fot. freepik.com

 

Chaber bławatek - roślina jednoroczna, należąca do grupy małych krzewów, osiąga zazwyczaj wysokość mniej więcej 90 centymetrów. Chaber bławatek jest uwielbiany przez owady i bardzo sprawnie przyciąga do siebie pszczoły. Łatwość w uprawie powoduje, że decyduje się na ten rodzaj rośliny bardzo wiele osób zwłaszcza tych mało doświadczonych w pielęgnacji. Roślina ta posiada również wiele właściwości kosmetycznych. Najczęściej wykorzystywana jest podczas występującego łupieżu.

Aster chiński - Roślina należąca do grupy astrowatych. Zazwyczaj kwitnie na biało, żółto bądź czerwono. Jest łatwa w uprawie i nie sprawia właścicielom specjalnego kłopotu. Aster chiński najlepiej czuję się w żyznej i wilgotnej glebie, susza jest dla niego prawdziwą katorgą.

Niecierpek Waleriana - Roślina z rodziny niecierpkowatych, która dorasta do wysokości mniej więcej 60cm. Drobne, białe, różowe bądź czerwone kwiaty zazwyczaj kwitną, aż do końca października. Plusem Niecierpka jest jego łatwość w uprawie, najlepiej czuje się w środowisku mocno zacienionym.

 

Komentarze